دولت آمریکا جز سرکوب حرکت های اجتماعی چاره دیگری نداشته این مشکل ریشه ای است و نژاد پرستی و اختلافات طبقاتی و مشکلات گسترده اجتماعی و فرهنگی و فقر رو به رشد است. در چنین شرایطی اگر دولت آمریکا از خشونت استفاده نکند سیستم این کشور از هم می پاشد.
کد خبر: ۱۲۶۷۸۸۷

فواد ایزدی تحلیلگر مسائل امریکا در گفت و گو با جام جم انلاین درباره نژادپرستی در امریکا و قتل یک شهروند سیاه پوست توسط پلیس این کشور  گفت: دولت آمریکا جز سرکوب حرکت های اجتماعی چاره دیگری نداشته این مشکل ریشه ای است و نژاد پرستی و اختلافات طبقاتی و مشکلات گسترده اجتماعی و فرهنگی و فقر رو به رشد است. در چنین شرایطی اگر دولت آمریکا از خشونت استفاده نکند سیستم این کشور از هم می پاشد.

وی در ادامه افزود: تنها تفاوت ترامپ و سایر روسای جمهور آمریکا این است که این حرکت را در توییت های خود منتشر کرده است. آمریکایی ها پیشتر نیز به وفور از خشونت استفاده می کردند ولی اینبار چیزی که تفاوت دارد وجود یک آمریکایی بدون روتوش در مسند ریاست جمهوری است او خودش است و آمریکا را همانطوری که هست نشان می دهد. آنها شلیک می کنند و قبلا نیز این کار را کرده اند و برخوردها در مورد مشابه همواره شدید بوده است.

ایزدی تصریح کرد: آمریکا به دلیل مشکلاتی که دارد در برخورد با معترضان جز اعمال خشونت گزینه دیگری روی میز ندارد. آمریکا رتبه یک نظامی دنیا را در اختیار دارد و در چنین شرایطی رتبه یک کرونا را کسب کرده است ولی می توانست چنین نباشد. آمریکا می توانست با کم کردن از هزینه های نظامی خود به سیستم بهداشت و درمان این کشور بپردازد مشکلات آمریکا مسائلی است که دولت آمریکا برای این کشور ایجاد کرده است. و یک نژاد پرستی ساختاری در این کشور وجود دارد.

این تحلیلگر گفت: جمعیت سیاه پوستان در آمریکا 13% و جمعیت زندانی در حدود 50% است. طبق آمار های رسمی آمریکا سال گذشته در حدود 300 نفر سیاه پوست توسط پلیس این کشور کشته شده اند و تنها تفاوت این مورد با موارد قبلی در این است که فیلم این رفتار ثبت شده است. مشکلات این طیف در آمریکا جدی است ولی این بخش از جمعیت آمریکا در انتخابات 2016 به ترامپ رای نداده اند و بعید است که در این دوره نیز به او رای بدهند.

استاد دانشگاه افزود: قاعدتا دسته ای از سفید پوستان آمریکایی باید به دلیل این نوع مدیریت ترامپ نگران باشند. در سوی دیگر ماجرا، درصد قابل توجهی نژادپرست در آمریکا دارید آنها احتمالا با علاقه بیشتری وارد عرصه انتخابات می شوند و به ترامپ رای می دهند. چون ترامپ عملکرد مطلوب آنها را دارد و حتی اگر نمی خواستند پای صندوق رای حاضر شوند به دلیل این تحولات حتما رای خواهند داد. تاثیر این مساله در آمریکا معلوم نیست و چنین اتفاقاتی در آمریکا هم تاثیرات مثبت و هم تاثیراتی منفی به همراه دارد آنچه مشخص است این است که آمریکا کشوری رو به افول است و نمی تواند خود را اداره کند بر اساس دریافت های اداره آمار آمریکا جمعیت این کشور در حال ازدیاد است و این وضعیت برای آمریکا مطلوب نیست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها