jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۷۹۰ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۶

رئیس‌جمهور گفت: مساجد در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل‌ها برای نمازهای یومیه باز می‌شوند. همچنین محدودیت‌های پاساژها برداشته می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن اشاره به اهمیت ۱۵ خرداد در تاریخ کشور گفت: امام عزیز ما ۱۶ سال رهبری یک نهضت مردمی را بر عهده گرفت و او در این رهبری انقلاب را به پیروزی رساند.
 
وی ادامه داد: کار دیگر امام این بود که در مقابل تجاوز کشور دیگر یعنی دوران ۸ ساله دفاع مقدس، را رهبری کرد و به پیروزی برساند و کار دیگر امام این بود که حکومت اسلامی را تشکیل داد.
 
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) نهادهای اصلی انقلاب را با رای مردم در همان سال اول انقلاب تشکیل داد. ۳۱ سال از رحلت امام می‌گذرد و مردم عشق به امام را ادامه دادند و خلف صالح ایشان همان پرچم را نگه داشته‌اند.
 
رئیس جمهور در مورد موضوع کووید ۱۹ گفت: امروز با شرایط جدیدی در دوران کرونا مواجه هستیم که شاید برای سال‌ها ادامه یابد. زندگی ما محدود شده و بخشی از آن مجازی شده است. ما دیگر به این زودی‌ها نمی‌توانیم به هم می‌رسیم با یکدیگر دست بدهیم. 
 
وی بیان داشت: ما مثل گذشته که ده بیبست نفر دور هم بشینیم و گل بگوییم و گل بشنویم برای ماه‌ها این کار را باید ترک کنیم. کسی که مبتلا به این ویروس شد باید بگوییم خود را قرنطینه کنند. این دوران از اسفند و فروردین سخت تر است زیرا آن موقع بسیاری علائم بیماری مثل سرفه را داشتند اما الان شکل بیماری عوض شده و برخی نشانه‌های بالینی ندارند. 
 
روحانی تصریح کرد: کار ما امروز یک مقداری سخت‌تر از گذشته شده است. خیلی چیزها در جامعه ما در حال تغییر و تحول است. برخی از اقشار در کشور ما قهرمان ساز بودند؛ امروز قهرمانان جامعه ما در قدم اول آنهایی هستند که در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند.
 
رئیس جمهور گفت: چون واکسن و داروی قطعی نداریم ویروس در جامعه میچرخد؛ به یک استان می‌رود و بعد خسته می‌شود و به جای دیگر می رود. در این شرایط سامان دادن به زندگی و اقتصاد مردم از مسائل مهم است. در بخش تولید دچار یک تفاوت زیاد در اسفند و فرودرین نیستیم اما در بخش خدمات اختلافی وجود داشت. در تابستان سفر شروع می‌شده است که شرایط ما را سخت تر می‌کند. ما نمیخواهیم بگوئیم سفر نروید اما با کرونا زندگی کنید با احتیاط کامل.
 
وی با اشاره به پایش روزانه ویروس کرونا اظهار داشت: دنیا هم شبه همین معیارها را دارد. تعداد مبتلایان روزانه اعلام می شود. تعداد مبتلایان برای مردم نگران کننده نباشد. این تعداد بر مبنای تست است. پس نگران نشویم این ابتلا و آمار چون بر مبنای تست است به نفع اینده است که از آلودگی دیگران جلوگیری می‌کند. اما در عین حال مراقبت کامل و سخت را باید انجام دهیم.
 
روحانی با اشاره به نشاط کادر درمانی کشورمان خاطر نشان کرد: مشکل تجهیزاتی که پزشک و پرستار ما می‌خواهد نداریم.
 
وی بیان داشت: همچنان برخی کارها ممنوع است. مساجد در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل‌ها برای نمازهای یومیه باز می‌شود. همچنین محدودیت‌های پاساژها برداشته می‌شود که قرار بود تا ساعت ۶ بعد از ظهر باز باشند که این محدودیت را برمی‌داریم؛ قرار شد صحن‌های مطهری که از صبح باز می‌شود شب‌هم باز شود که بنا شد این موضوع بررسی شود. شاید مجبور شویم در برخی شهرها مقررات سخت‌گیرانه وضع کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر