jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۵۵۰ ۰۶ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۹

«غیزانیه» یکی از بخش های شهرستان اهواز است که با وجود داشتن منابع گسترده انرژی، با مشکل نبود آب بهداشتی روبروست. مردم این روستاها پس از بارها پیگیری قانونی مطالبات خود، چند روز قبل در یک تجمع غیرقانونی معترض شرایط خود شدند.

مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین، مشکلات مردم غیزانیه را تنها منحصر به یک روستا ندانست و اعلام کرد: «800 روستا در استان خوزستان مشکل آب شرب بهداشتی و پایدار دارند. در بخش غیزانیه 83 روستا فاقد آب شرب بهداشتی هستند و با تانکر آب رسانی می شوند».
 
یوسفی یکی از دلایل اصلی کمبود آب این مناطق را پروژه ­های انتقال آب عنوان کرد و اظهار داشت: «حجم برداشت از سر شاخه رودخانه­ های خوزستان زیاد شده و این آب صرف کشاورزی استان­های مرکزی کشور می­شود. این در حالی است که مردم استان ما با وجود هفت سد مشکل آب آشامیدنی دارند».
 
نماینده اهواز اقدامات مجلس در این زمینه را اینگونه شرح داد: «ما از طریق وزارت نیرو پیگیری کردیم و با توجه به اینکه
هنوز مجلس به طور رسمی شروع به کار نکرده است، به معاون وزیر به صورت غیر رسمی تذکر دادیم. همچنین به همراهی جمعی از نمایندگان مشهد و تهران برای بازدید مناطق خواهیم رفت».
 
شهردار سابق منطقه 3 اهواز شرکت نفت را یکی از مسئولین این مشکلات خواند و بیان کرد: «در قانون داریم که شرکت نفت باید حق آلایندگی را صرف رشد و بادانی آن منطقه کند. این غیر از مسئولیت اجتماعی است که انجام نمیشود».
 
وی با تاکید بر ناکارامدی مدیران استان و شرکت آب و فاضلاب اظهار داشت: «در زمینه تخصیص اعتبارات باید کار ویژه ای انجام پذیرد. البته تا زمانی که در مدیریت تغییر نداشته باشیم مشکلات حل نمی­ شوند».
 
نماینده اهواز در رابطه با احتمال استیضاح وزیر نیرو افزود: «در حال حاضر برنامه ای برای سوال و استیضاح نداریم و باتوجه به اینکه تمام تذکرات داده شده، ما آماده هر گونه همکاری با وزارتخانه هستیم و امیدوارم در این موضوع ورود مناسبی داشته باشند».
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر