jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۱۴۰ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۶

دبیرکل سازمان ملل نسبت به تهدید شدن روند پیشرفت توسعه در آفریقا در اثر همه گیری کروناویروس و گرفتار شدن میلیونها تن از مردم این قاره به فقر مطلق در اثر این بحران هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پیامی ویدیویی که امروز چهارشنبه در افتتاح یک کنفرانس با موضوع تاثیرات ویروس کووید ۱۹ در آفریقا فرستاد تاکید کرد، کشورهای این قاره به سرعت به این بحران پاسخ داده‌اند و تاکنون موارد گزارش شده ابتلای به این ویروس در این قاره کمتر از آنچه که بیم آن می‌رفت بوده اما بیش از ۲۵۰۰ تن را در آنجا به کام مرگ کشانده است.

دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر مسائل در وضعیت متعادل قرار دارند.

وی در ادامه خواستار اقدامات بین‌المللی در راستای تقویت نظام‌های بهداشت و درمان در آفریقا، حفظ روند تامین غذای این قاره، جلوگیری از بروز یک بحران مالی در آن، پشتیبانی از بخش آموزش و همچنین حفظ شغل‌ها در قاره، پشتیبانی از تداوم فعالیت تجارت‌ها و مسکن و همچنین کمک به آفریقا به منظور جبران درآمدهای از دست رفته‌اش از جمله در بخش صادرات شد.

گوترش خاطرنشان کرد: آفریقا به‌منظور رسیدگی و رفع تبعات اجتماعی و اقتصادی ویرانگر همه گیری کروناویروس نیاز به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار پول و و همچنین تسهیلات فراگیر مربوط به بدهی کشورهای آفریقایی است.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر رشد اقتصادی در آفریقا قدرتمند بوده است و این قاره شاهد جا افتادن انقلاب دیجیتالی در آن بوده و به توافق در خصوص ایجاد یک منطقه تجارت آزاد دست پیدا کرده است.

با این حال گوترش ادامه داد: هم اکنون تقاضا برای کالاهای آفریقایی و بخش توریسم این قاره و همچنین حواله‌های مالی آن رو به افول است و افتتاح منطقه تجارت آزاد آن نیز به عقب افتاده است.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه گفت، همه گیری کروناویروس باعث بدتر شدن نابرابری‌های دیرینه، افزایش مشکل گرسنگی و سوء تغذیه و همچنین آسیب‌پذیری به بیماری در این قاره خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر