jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۹۵۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۶

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با بیان اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران «حساب نشده» است، درباره فشار واشنگتن برای نابود کردن توافق هسته‌ای هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی امروز (دوشنبه) گفت سیاست ایالات متحده در قبال ایران حساب شده نیست.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «قویاً اینطور برداشت می‌شود که سیاست آمریکا درباره ایران، چندان هم حساب شده نیست. اگر واشنگتن بتواند برجام را از مسیر منحرف کند، پروتکل الحاقی هم دیگر [در ایران] اجرا نخواهد شد».

وی سپس با هشدار درباره فروپاشی توافق هسته‌ای ایران، گفت: «در نتیجه [لغو پروتکل الحاقی]، برنامه هسته‌ای ایران کمتر شفاف خواهد شد. آیا این چیزی است که آمریکا می‌خواهد به دست بیاورد؟ در ازای چه چیزی؟»

 

اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی‌کند

 

این دیپلمات روس پیشتر هم با طعنه به به ادعای برخی از سیاسیون آمریکایی درباره دلیل حمایت مسکو از توافق هسته‌ای ایران، برای حال و روز کنونی واشنگتن تأسف خورد.

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل طی روزهای گذشته قطعنامه‌ای را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت ۹ عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است.

تحلیلگران بر این باورند که دولت آمریکا تنها می‌تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد. چین و روسیه به عنوان دو عضو دارای حق وتو در شورای امنیت به احتمال زیاد با هر گونه تلاش از سوی آمریکا برای تمدید این تحریم‌ها مخالفت خواهند کرد.

اولیانوف چندی با بیان اینکه برجام یک شاهکار دیپلماتیک و کمک بزرگی به تقویت رژیم عدم اشاعه در جهان بود، تاکید کرد: «آمریکا به‌صورت ویژه در موضوع [برجام] در شورای حکام، در انزوای کامل قرار دارد».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر