jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۷۵۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۱

استاندار لرستان گفت: براساس استانداردهای وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان لرستان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفید نداریم.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی عصر امروز در رابطه با مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و وضعیت کرونایی لرستان اظهار داشت: بر‌اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا بنا شد راهپیمایی روز جهانی قدس در نقاط سفید کشور و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود اما باید گفت چون لرستان هیچ نقطه سفیدی ندارد این راهیپمایی برگزار نمی‌شود.

وی در رابطه با برپایی نماز عید سعید فطر نیز افزود: در این رابطه نیز در ستاد مذکور مقرر شد در مساجد محلات سراسر کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود البته بدون مشخص‌شدن محل خاص و به‌صورت محدود و محله محور اقامه شود.

استاندار لرستان یکی دیگر از تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا را بازگشایی دانشگاه‌های کشور در تاریخ 17 خرداد دانست و عنوان کرد: رستوران‌ها و هتل‌ها نیز پس از پایان ماه رمضان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را شروع می‌کنند که البته با توجه به اینکه استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد ممکن است بنابر شرایط تصمیم دیگری گرفته شود‌.

وی رابطه با وضعیت ویروس کرونا در لرستان نیز گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون تعداد مبتلایان استان دو برابر شده به طوری که در برخی از شهرستان‌های استان 2.5 تا 2.6 برابر رشد پیدا کرده است.

خادمی با بیان اینکه آمار بیماران بستری شده و فوتی‌ها با کاهش یافته است تصریح کرد: آمار بستری و فوتی‌ها نسبت به قبل تا رقم یک چهارم تنزل پیدا کرده است‌.

استاندار لرستان اظهارداشت: دلیل اصلی افزایش آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اجرای طرح بیماریابی است که در استان آغاز شده و باید گفت لرستان جزء استان‌هایی است که نسبت به میانگین کشوری تست‌های بیشتری انجام داده است.

‌خادمی عنوان کرد: روند ابتلای به ویروس کرونا در لرستان نوسانی است به طوری که در برخی روزها تعداد مبتلایان کم یا زیاد می‌شود که این نشان می‌دهد مردم باید نکات بهداشتی را جدی بگیرند و بیشتر رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد، بیان کرد: بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفیدی نداریم.

استاندار لرستان با اشاره به شرایط مطلوب آب و هوایی و احتمال سفر به استان لرستان تصریح کرد: از هم وطنان درخواست داریم که به استان سفر نکنند، ما به دنبال راه‌هایی برای کاهش روند مسافرت‌ها هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر