jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۷۵۴ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۴

سازمان بهداشت جهانی نسبت به احتمال مبتلا شدن نیمی از شهروندان یمنی به کرونا هشدار داد و برخی گروه‌ها نگرانی خود را نسبت به شیوع این ویروس در یمن به صورت گسترده در سایه ضعیف بودن نظام بهداشتی و شیوع بیماری‌های واگیردار دیگر و همچنین تداوم درگیری‌های نظامی در جنوب ابراز کردند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، معین عبدالملک، نخست ویر دولت مستعفی یمن در ویدیو کنفرانسی که با مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن و لیز گراندی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن داشت، تصریح کرد، میزان شیوع ویروس کرونا در یمن ناشناخته و نامعلوم است.

عبدالملک ضمن تاکید بر لزوم حمایت ویژه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، از جامعه جهانی خواست از تلاش‌ها برای مقابله با بیماری‌های واگیردار که در عدن و سایر مناطق این کشور شیوع پیدا کرده است، حمایت شود.

در همین راستا، مارتین گریفیث نسبت به وضعیت جنوب یمن که اهالی عدن با شیوع بیماری کووید 19 و بیماری‌های دیگر مانند مالاریا و وبا و همچنین بالا رفتن آمار روزانه فوتی‌ها رو به رو هستند، هشدار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر