jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۷۴۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۳

یک گروه هکری مدعی شده به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» دست یافته‌ که در صورت انتشار دیگر کسی تمایل ندارد وی رئیس‌جمهور آمریکا باشد و خواستار مبلغ 42 میلیون دلار برای عدم انتشار این اطلاعات محرمانه شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، گروهی از مجرمان سایبری روز گذشته در پُستی که بر روی شبکه «وب تاریک» که در دسترس عموم نیست، مدعی شد که به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دست یافته‌اند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، این گروه هکری تهدید کرده در صورتیکه مبلغ 42 میلیون دلار دریافت نکنند، این اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

بنا به گزارش پایگاه «ورایتی» (Variety) که این پُست را در در وب تاریک مشاهده کرده، این گروه هکری شرکت حقوقی «گرابمن شایر مایزلاس&ساکس» را هک کرده و به اسنادی درباره ترامپ دست پیدا کرده است.

طبق این گزارش، این گروه هکری با قفل یک شبکه، خواستار دریافت مبلغی می‌شوند تا دسترسی صاحبان شبکه به سیستم‌ها و اسناد را مجدداً امکانپذیر کنند.

این گروه هکری که پیشتر به اطلاعات محرمانه افراد سرشناس از جمله‌ خواننده‌های آمریکایی دسترسی پیدا کرده بودند، در پُست اینترنتی خود نوشتند: «فرد بعدی که ما اطلاعات وی را منتشر خواهیم کرد، دونالد ترامپ است. رقابت‌های انتخاباتی همچنان در جریان است و ما هزاران اطلاعات محرمانه بسیار مهم داریم. و به اطلاع شما رأی‌دهندگان می‌رسانیم که بعد از انتشار چنین اطلاعاتی، قطعاً دیگر نمی‌خواهید که او رئیس‌جمهور آمریکا باشد».

هنوز مشخص نیست که این گروه از مجرمان سایبری چه نوع اطلاعاتی را درباره رئیس‌جمهور آمریکا دارند و هیچ گونه سندی در خصوص در دست داشتن اسنادی مربوط به ترامپ ارائه نکردند اما هفته گذشته، همین گروه هکری، اسنادی را مربوط به یک خواننده معروف آمریکایی منتشر کردند.

کاخ سفید به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است و دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) نیز حاضر به اظهارنظر درباره این خبر نشده است.

شرکت حقوقی مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با اف.بی.آی وارد مذاکره شده و هنوز هیچ مبلغی را به این مجرمان سایبری پرداخت نکرده است با اینحال این گروه مدعی است که مبلغ ۳۶۵ هزار دلار از شرکت حقوقی نامبرده در ارتباط با حمله سایبری خود دریافت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر