jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۷۴۶   ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۳

یک گروه هکری مدعی شده به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» دست یافته‌ که در صورت انتشار دیگر کسی تمایل ندارد وی رئیس‌جمهور آمریکا باشد و خواستار مبلغ 42 میلیون دلار برای عدم انتشار این اطلاعات محرمانه شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، گروهی از مجرمان سایبری روز گذشته در پُستی که بر روی شبکه «وب تاریک» که در دسترس عموم نیست، مدعی شد که به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دست یافته‌اند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، این گروه هکری تهدید کرده در صورتیکه مبلغ 42 میلیون دلار دریافت نکنند، این اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

بنا به گزارش پایگاه «ورایتی» (Variety) که این پُست را در در وب تاریک مشاهده کرده، این گروه هکری شرکت حقوقی «گرابمن شایر مایزلاس&ساکس» را هک کرده و به اسنادی درباره ترامپ دست پیدا کرده است.

طبق این گزارش، این گروه هکری با قفل یک شبکه، خواستار دریافت مبلغی می‌شوند تا دسترسی صاحبان شبکه به سیستم‌ها و اسناد را مجدداً امکانپذیر کنند.

این گروه هکری که پیشتر به اطلاعات محرمانه افراد سرشناس از جمله‌ خواننده‌های آمریکایی دسترسی پیدا کرده بودند، در پُست اینترنتی خود نوشتند: «فرد بعدی که ما اطلاعات وی را منتشر خواهیم کرد، دونالد ترامپ است. رقابت‌های انتخاباتی همچنان در جریان است و ما هزاران اطلاعات محرمانه بسیار مهم داریم. و به اطلاع شما رأی‌دهندگان می‌رسانیم که بعد از انتشار چنین اطلاعاتی، قطعاً دیگر نمی‌خواهید که او رئیس‌جمهور آمریکا باشد».

هنوز مشخص نیست که این گروه از مجرمان سایبری چه نوع اطلاعاتی را درباره رئیس‌جمهور آمریکا دارند و هیچ گونه سندی در خصوص در دست داشتن اسنادی مربوط به ترامپ ارائه نکردند اما هفته گذشته، همین گروه هکری، اسنادی را مربوط به یک خواننده معروف آمریکایی منتشر کردند.

کاخ سفید به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است و دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) نیز حاضر به اظهارنظر درباره این خبر نشده است.

شرکت حقوقی مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با اف.بی.آی وارد مذاکره شده و هنوز هیچ مبلغی را به این مجرمان سایبری پرداخت نکرده است با اینحال این گروه مدعی است که مبلغ ۳۶۵ هزار دلار از شرکت حقوقی نامبرده در ارتباط با حمله سایبری خود دریافت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر