jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۵۹   ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۱

نامزد ریاست‌ جمهوری حزب دموکرات آمریکا گفت: در صورت رسیدن به ریاست‌ جمهوری از اختیاراتش برای عفو کردن دونالد ترامپ یا متوقف ساختن هر گونه تحقیقات قضایی علیه او و همپیمان‌هایش استفاده نخواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، جو بایدن که به عنوان نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات آمریکا مطرح است، در مصاحبه‌ای به ام‌اس‌ان‌بی‌سی تصریح کرد: یک رئیس‌جمهور محق نیست که به یک پیگرد قضایی جهت بدهد یا تصمیم به کنار گذاشتن یک پرونده قضایی بگیرد.

این معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا این اظهارنظر را در پاسخ به پرسش یک رأی‌دهنده در زمان حضور در یک برنامه شوی تلویزیون به نام «آخرین کلام» مطرح کرد. او از بایدن پرسید: آیا شما متعهد می‌شوید به این که مشابه جرالد فورد (رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا که اقدام به صدور فرمان عفو برای ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهوری قبل از خودش بعد از استعفای او در پی رسوایی واترگیت کرد) نباشید و برای دونالد ترامپ به خاطر التیام بخشیدن به ملت فرمان عفو صادر نکنید؟

بایدن پاسخ داد: من متعهد می‌شوم. او در ادامه تأکید کرد که رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا باید به وزارت دادگستری اجازه دهد بدون مداخله در امورش کار خود را انجام دهد.

وی در ادامه این صحبت‌هایش تأکید کرد، هر رأی‌دهنده‌ای که اتهام تجاوز جنسی مطرح شده از سوی تارا رید، دستیار سابقش در سنا، علیه او را باور دارد، نباید در انتخابات ماه نوامبر به او رأی دهد.

نامزد ریاست‌ جمهوری حزب دموکرات آمریکا اظهار کرد: من فکر می کنم آنها باید بر مبنای حرف دلشان رأی دهند و اگر حرف‌های تارا رید را باور دارند، احتمالا نباید در انتخابات به من رأی بدهند. خود من اگر حرف‌های تارا رید را باور داشتم، به خودم رأی نمی‌دادم.

بایدن در ادامه بار دیگر هر گونه سوءاستفاده جنسی از تارا رید در سنا در 27 سال قبل را قاطعانه رد کرد. بایدن که 36 سال در سنا مشغول به خدمت بوده، گفت که اصلا تارا رید را به خاطر نمی‌آورد.

وی افزود: باید حرف هر زنی را که ادعای قربانی تجاوز یا اذیت و آزار شدن دارد، جدی گرفت اما صحبت‌های او باید در هر مورد به دقت هدف تحقیق قرار بگیرد. او به بروز «تغییرات» در روایت‌های تارا رید با گذشت زمان اشاره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها