jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۶۳۲ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۲:۰۵

این روزها که ویروس کرونا بسیاری از افراد را خانه نشین کرده و امکان بهره برداری از فضای سبز،‌ گل و گیاه نیز محدود شده است، این سوال پیش می آید که چگونه می‌توان هم فضای سبز خانگی داشت و هم کرونا را به خانه نیاورد. موضوعی که رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران در خصوص آن توضیحاتی ارائه کرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین، غلامحسین سلطان محمدی در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه گل و گیاه تولیده شده عاری از هرگونه بیماری هستند، اظهار کرد: چندین سال است که گلخانه‌ها در استان تهران تقریبا صنعتی بوده و هفته‌ای دوبار سمپاشی می شوند. در حقیقت وقتی چیزی را تولید و وارد بازار می کنیم طبیعتا بایستی نکات بهداشتی نیز رعایت شود.

وی با بیان اینکه اکثر این گلخانه‌ها نیز به صورت مدرن آبیاری می شوند، گفت: بنابراین گل و گیاه در داخل گلخانه‌ها از نظر بهداشتی هیچ مشکلی ندارند و مشکل ممکن است در مسیر رسیدن به بازار گل، گل فروشی ها یا منازل ایجاد شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران اضافه کرد: توصیه می کنیم هنگام ورود گیاه به خانه، گلدان آن شسته شود و برگ‌ها نیز با اسپری آب و پارچه تمیز شوند. اگر هفته‌ای دوبار این اقدام صورت گیرد گل و گیاه مشکلی نخواهند داشت.

به گفته وی، در گلفروشی ها هم هفته‌ای یکی دوبار ساقه‌ها، برگ‌ها و گلدان‌ها تمیز می شوند.

وی با اشاره به اینکه قرار است با اتحادیه فروشندگان گل و گیاه شرایطی ایجاد کنیم که تولیدکنندگان گل و گیاه یا فروشندگان آموزش های لازم را جهت نگهداری از گیاهان به مردم بدهند، گفت: آموزش هایی در خصوص نحوه آبیاری، محل نگهداری و مشخصات گل می تواند میل و رغبت مردم را نسبت به پرورش گل و گیاه افزایش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر