jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۴۶۱ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۳

معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران برخی جزییات را در ارتباط با بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی تشریح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علی ماهر با تاکید بر اینکه حضور در مدارس برای دانش‌آموزان اختیاری است، با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره بازگشایی مدارس،  اظهار کرد: این امکان از سوی ستاد ملی کرونا با هدف رفع اشکالات درسی برای دانش آموزان فراهم شده است؛ چراکه در برخی مناطق امکانات لازم برای آموزش از راه دور و مجازی برای دانش آموزان فراهم نبوده و لذا این امکان برای رفع اشکالات دانش آموزان فراهم شده و همانطور که اشاره شد این حضور کاملا اختیاری بوده و الزامی وجود ندارد.
وی با اشاره به ابلاغ بیش از ۸۶ پروتکل بهداشتی درباره اصناف و مشاغل مختلف از جمله محیط‌های آموزشی، اظهار کرد: این پروتکل‌ها از طرف آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ شده و لازم الاجراست. استفاده از وسایل حفاظتی از جمله ماسک، دستکش و همچنین گندزدایی محیط‌های آموزشی و رعایت فاصله ‌گذاری‌های اجتماعی، برخی از موارد مطرح شده در این پروتکل‌هاست.
 
ماهر با بیان اینکه در رابطه با بازگشایی مساجد تهران در شب‌های احیا از پروتکل‌های ستاد ملی کرونا پیروی می‌شود، گفت: در این رابطه پروتکل‌های مربوطه از سوی مسوولان اعلام شده که برگزاری مراسم در ساعات محدود، رعایت فاصله ۱ تا ۱.۵ متر، استفاده از وسایل حفاظتی و دستگاه‌های تهویه مناسب برخی از اصول اعلام شده است.
 
معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران در ادامه با بیان اینکه هنوز درباره بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیم جدیدی گرفته نشده است، گفت: تنها مقطع دکترا حضوری برگزار می‌شود و آموزش‌ها در سایر مقاطع همچنان از راه دور ادامه پیدا می‌کند تا مجددا تصمیم گیری شود.
 
وی همچنین در رابطه با تصمیم گیری در خصوص بازگشایی اماکن و باشگاه‌های ورزشی و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی، ‌ بیان کرد: مرجع تصمیم‌گیری در این رابطه فدراسیون پزشکی ورزشی است و نماینده ستاد کرونا در تهران نیز در این جلسات شرکت می‌کند. آخرین تصمیم همچنان بر بسته بودن باشگاه‌ها و ممنوعیت تمرینات و مسابقات ورزشی به صورت جمعی است.
 
وی با بیان اینکه پروتکل‌های مربوط به بازگشایی باشگاه‌های ورزشی و برگزاری مسابقات تدوین شده است، گفت: با این حال با توجه به احتمال بالای خطر، نظر همچنان بر عدم بازگشایی این اماکن است و تصمیم ‌گیری نهایی در جلسه هفته آینده اتخاذ می‌شود.
 
ماهر در خاتمه از آغاز محدودیت‌های طرح ترافیک تهران بعد از شب‌های مبارک قدر خبر داد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر