jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۳۲۰   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۲

رییس پلیس پیشگیری پایتخت در گفتگو با جام جم آنلاین:

در دوران قرنطینه با کاهش آمار جرایم مربوط به خانواده مواجه بودیم

رییس پلیس پیشگیری پایتخت توضیحاتی را در مورد عملیات پلیس مترو برای حفظ سلامتی شهروندان و جرایم مربوط به خشونت خانگی در دوران قرنطینه ارائه کرد

سردار کیوان ظهیری رییس پلیس پیشگیری پایتخت در گفتگو با جام جم آنلاین در خصوص استفاده اجباری از ماسک در مترو گفت :تمام این اقدامات به خاطر حفظ سلامتی مردم است. به این دلیل که مترو باعث تجمع شهروندان در ساعات اولیه روز و پایان زمان اداری می شود، اقدام به اجباری کردن استفاده از ماسک ناگزیر بود.

وی تاکید کرد: تا الان مردم تا حد زیادی نکات بهداشتی را رعایت کرده و جز چند مورد استثنا مردم فهیم  شرایط را رعایت می کنند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: امکانات خرید ماسک برای کسانی که لازم داشته باشند در ایستگاه ها فراهم شده است و این شرایط کماکان به منظور حفظ سلامتی مردم ادامه دارد. سلامت مردم برای ما بسیار اهمیت دارد و امیدوارم بتوانیم با کمک هم و رعایت پروتکل ها این مورد را تامین کنیم.

سردار ظهیری به سوال آیا در ایران نیز مانند برخی کشور ها با برقراری قرنطینه گزارش های خشونت و اختلافات خانگی افزایش یافته است اینگونه پاسخ داد: تنها مرجعی که در کشور در این مورد از طرف ما مسئول است مرکز فوریت های پلیسی 110 و گزارشات مراجعه حضوری به کلانتری ها است که در این مورد ما نه تنها افزایشی در آمار گزارشات نداشیم بلکه  کاهش محسوسی در تماس ها و مراجعات هم داشته ایم و خدا را شاکریم که مردم ما از سطح بالایی از فرهنگ و شعور همزیستی برخوردار هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر