jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۰۰۱ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۸

مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به کمک وزارت نفت جهت خرید واگن مترو در پایتخت گفت: 2 رام قطار تا پایان خرداد وارد شبکه مترو تهران خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره کمک وزارت نفت برای خرید واگن مترو به شهرداری تهران اظهار داشت: حدود 3 هفته پیش اعتباری جهت خرید واگن مترو به شرکت بهره برداری مترو تهران از سوی وزارت نفت واریز شد که بخش اعظم این پول قرار است جهت خرید واگن و تعمیر و تأمین قطعات مورد نیاز مترو تهران مورد استفاده قرار گیرد.
 
وی افزود: سال 95 قرارداد خرید 70 واگن برای مترو تهران با شرکت واگن سازی منعقد شد که با تغییر مدیریت در شرکت مترو به طور کامل این قرارداد اجرایی نشد و ما موفق شدیم 85 درصد از واگن‌های مورد نیاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از گمرک ترخیص کنیم.
 
امام ادامه داد: 15 درصد دیگر از واگن‌ها و قطعات مورد نیاز در گمرک باقی مانده بود که سال گذشته این موضوع نیز محقق شد، ولی به دلیل محدودیت مالی دو رام قطار وارد چرخه بهره‌برداری نشد و نتوانستیم آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خریداری کنیم.
 
مدیرعامل شرکت مترو تهران اظهار داشت: در حال حاضر با کمک وزارت نفت و از محل صرفه‌جویی سوخت دو رام قطار که هزینه‌ای حدود 15 میلیارد تومان دارد، از شرکت واگن سازی خریداری می‌شود و تا آخر خرداد این دو رام قطار وارد شبکه مترو خواهد شد.
 
وی در پاسخ به این سوال که در مترو تهران چقدر کمبود قطار داریم، گفت: برای این که در همه خطوط یک تا 7 مترو سرفاصله حرکت قطارها کاهش و به حدود 2 دقیقه برسد، هزار واگن جدید برای مترو تهران نیاز داریم.
امام عنوان کرد: هر قطار مترو دارای 7 واگن است و با کمک‌های وزارت نفت امیدواریم تأمین هر چه بهتر واگن برای مترو تهران انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر