jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۵۹۰۶ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۲

تعطیلی لیگ های فوتبال در آسیا ضرری چند میلیاردی به تیم ها و بخش های مختلف این رشته وارد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین ، مهر نوشت: پس از شیوع ویروس کرونا در آسیا و همه گیر شدن آن، تمامی لیگ های معتبر قاره کهن تعطیل شد و هنوز مشخص نیست چه زمانی شاهد برگزاری ادامه رقابت ها باشیم.

روزنامه الاتحاد امارات امروز در گزارشی به بررسی تبعات این تعطیلی و ضرر مالی که فوتبال آسیا از ویروس کرونا داشته پرداخته است.

در گزارش این نشریه آمده است: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد لیگ های فوتبال آسیا به خاطر این تعطیلات طولانی مدت رقمی نزدیک به ۳ میلیارد دلار ضرر کرده اند که بخش عمده ای ضرر شامل حال فوتبال شرق آسیا شده است.

بر این اساس از آنجایی که لیگ های شرق آسیا از حق پخش تلویزیونی بهره زیادی می برند، تعطیلی مسابقات لطمه بیشتری به آنها زده است. اما لیگ های غرب آسیا به دلیل استفاده از بودجه های دولتی ضرر کمتری را متحمل شده اند.

در این گزارش عنوان شده کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل دریافت حق پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار است و احتمالاً تلاش خواهد کرد با افزایش پاداش ها بخشی از ضرر مالی تیم های را جبران کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر