jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۸۴۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۳

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: طبق قانون برای شماره‌گذاری خودرو باید تأییدیه محیط زیست توسط خودروسازان اخذ و به پلیس ارائه شود؛ در غیر این صورت، خودرو پلاک نمی‌شود.

به گزارش گروه جامعه جام جم آنلاین، سرهنگ علی محمدی در گفتگو با فارس در خصوص شنیده‌ها و اخباری مبنی بر عدم شماره‌گذاری برخی خودروهای داخلی، اظهار داشت: بر اساس قانون هوای پاک، خودروسازان باید هر سال تأییدیه محیط زیست را اخذ کرده و برای شماره‌گذاری به پلیس راهور ارائه دهند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا با بیان این مطلب که گاهی اخذ تأییدیه مذکور توسط خودروسازان با تأخیر انجام می‌شود، تصریح کرد: پلیس طبق قانون ملزم به شماره‌گذاری خودروهایی است که تأییدیه محیط زیست و سایر استانداردها را داشته باشند، پس تا وقتی که تأییدیه مذکور به پلیس ارائه نشود شماره‌گذاری انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه این پیگیری باید توسط خودروسازان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: پلیس راهور ناجا طبق قانون هوای پاک پس از اخذ تأییدیه توسط خودروسازان و ارائه آن به پلیس راهور بلافاصله در همان ساعت خدمات شماره‌گذاری را ارائه خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر