jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۵۸۲۸ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۲

یک کارشناس حقوق ورزشی در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

پروفسور این بلاها را سر پرسپولیس می آورد!

یک مشاور حقوقی می گوید در صورتی که پرسپولیس نتواند بدهی برانکو ایوانکوویچ را بپردازد به مشکلات شدید حقوقی روبرو خواهد شد که سیر موفقیت آمیز این تیم را در آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد.

پروفسور این بلاها را سر پرسپولیس می آورد!

برانکو گرانترین مربی تاریخ فوتبال باشگاهی ایران

به گزارش گروه ورزشی جام جم آنلاین ، یک میلیون و ۵۵ هزار دلار. این مبلغی است که باشگاه پرسپولیس به حکم فیفا باید به برانکو ایوانکوویچ بپردازد. سرمربی سابق پرسپولیس که بی شک گران ترین مربی تاریخ فوتبال باشگاهی ایران محسوب می شود چهار سال به عنوان سرمربی در پرسپولیس حضور داشت و هر فصل بیشتر از فصل قبل دریافتی داشت. البته همه چیز تا فصل سوم حضورش در پرسپولیس از لحاظ دریافتی خوب پیش رفت اما از فصل سوم نوساناتی در پرداختی ها به پروفسور محبوب سرخ ها به وجود آمد.

سرمربی پرسپولیسی ها به همین دلیل اندکی پس از محرز شدن جدایی اش از پرسپولیس شکایت این باشگاه را نزد فیفا برد. برانکو ایوانکوویچ خواهان یک میلیون و ۵۷۰ هزار دلار بود اما در نهایت فیفا یک میلیون و ۵۵ هزار دلار برای او در نظر گرفت.

حالا پرسپولیس مجبور است چنین مبلغ هنگفت و نجومی را به مرد کروات بپردازد. روز گذشته به این اشاره کردیم که اگر پرسپولیس این مبلغ را به برانکو نپردازد از سوی فیفا با جرایم سنگینی روبرو می شود. یک کارشناس حقوق ورزشی در گفت و گو با جام جم آنلاین بیشتر درباره این جرایم توضیح می دهد. حامد قاسمی نژاد عنوان کرد: پرونده های مالی در فیفا در سال های اخیر با جدیت بیشتری دنبال می شود. تیمی از کارشناسان مالی و حقوقی در فیفا به دقت این پرونده ها را زیر نظر می گذرانند. منظور این است که بیشتر از گذشته در رابطه با پرونده های مالی حساسیت و دقت نظر وجود دارد و تمامی ابعاد مربوط به آن مطابق با قوانین حقوقی پیش می رود و اغماضی در کار نیست.

قاسمی نژاد افزود: ما می خواهیم بررسی کنیم که اگر طلب برانکو ایوانکوویچ پرداخت نشود چه عواقبی در انتظار باشگاه پرسپولیس است. این عواقب موضوعات متعددی را در برمی گیرد.
این کارشناس حقوق ورزشی ادامه داد: کسر امتیاز، محرومیت از حضور در لیگ قاره ای ، محرومیت از حضور در نقل و انتقالات، در نظر گرفتن جرایم مالی بیشتر و حتی سقوط به دسته پایین تر عواقب باشگاه بدهکار را شامل می شود. این جرایم در رابطه با اشخاص متفاوت است. ما اینجا درباره باشگاه های فوتبال صحبت می کنیم.

وی بیان داشت: سقوط به دسته پایین تر کمترین احتمال را دارد اما نباید آن را به طور کامل نادیده گرفت. کسر امتیاز و محرومیت از نقل و انتقالات اما پررنگ ترین و مهم ترین احتمال است. این محرومیت می تواند به لیگ قهرمانان آسیا هم برسد که البته احتمال آن هم همانند سقوط به دسته پایین تر کم است. در صورتی که پرسپولیس مبلغ تعیین شده را نپردازد جریمه مالی هم در نظر گرفته می شود.

قاسمی نژاد درباره دیگر احتمالات فیفا برای تنبیه تیم های بدهکار گفت: ما با یک جریمه دیگر هم روبرو هستیم و آن هم تعلیق پروانه باشگاه و منع از فعالیت حرفه ای است. چنین اتفاقی برای پرسپولیس رخ نخواهد داد و بروز آن بسیار نادر و استثنایی است اما هرگز هیچ احتمالی را نباید به طور کامل نادیده گرفت.

این کارشناس حقوقی تاکید کرد: ما در رابطه با مسائل حقوقی مرتبط با فیفا و باشگاه های بدهکار صحبت می کنیم. حالا اینکه پرسپولیس چه تمهیداتی دارد مهم نیست. شاید بخواهد از برانکو تخفیف بگیرد که بعید به نظر می رسد چنین اتفاقی بیفتد، شاید هم بخواهد این مبلغ را به صورت قسطی بپردازد. اما فیفا به این مسائل کاری ندارد. بندهای حقوقی در رابطه با مسائل مالی این جرایم را شامل می شود و به توافق باشگاه و مربی کاری ندارد. مگر اینکه شخص طلبکار که برانکو باشد بخواهد کل این مبلغ را ببخشد و به فیفا هم اعلام کند که محال است.

قاسمی نژاد در پایان گفت: باشگاه پرسپولیس با یکی از بزرگ ترین چالش های مالی روبرو شده است. با توجه به اینکه ایوانکوویچ اعلام کرده که تمام طلبش را می خواهد به نظر می رسد محتمل ترین گزینه موجود پیش روی پرسپولیس قسطی کردن این مبلغ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر بیشتر