jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۸۱۱   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۱۱

نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه آغاز شد. این نشست بصورت زنده از شبکه خبر و تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش شد.

به گزارش گروه سیاسی جام جم آنلاین،  نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه آغاز شد.

این نشست بصورت زنده از شبکه خبر، تلویزیون پخش شد.

 

 

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که «تمدید وکالتنامه‌های تعویض پلاک و انتقال مالکیت خودرو و تمدید خودکار قراردادهای اجاره ای ستاد ملی کرونا مصوباتی داشتند آیا این مصوبات ضمانت اجرایی دارند و موضعگیری قوه قضاییه چیست؟» گفت: بعد از ارائه گزارش از صف های طویل تعویض پلاک خودرو و مشکلات ناظر به وکالت نامه‌ها این موضوع در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفت/نتیجه کار کارشناسی قوه قضاییه به این ستاد ارائه شد و ستاد هم بر پیشنهاد قوه قضاییه مهر تایید گذاشت و این مصوبه اجرا می‌شود/ قطعا دادگاه‌های ما چه در ارتباط با وکالتنامه‌های تعویض پلاک خودرو و چه قراردادهای اجاره حکمی مغایر آن چه تصویب شده و کار کارشناسی قوه قضاییه بوده، صادر نخواهند کرد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در مورد سکه ثامن و طلای شادی دادگاه تجدید نظر تا پایان این ماه رای خود را صادر می‌کند/ با صدور این آرا تکلیف 10 هزار نفر مشخص می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس در ارتباط با شرکت‌های خودروسازی دارای پرونده هستند/ در هفته گذشته نقص‌های دادگاه برطرف شد/ الان پرونده در اختیار رئیس دادگاه است/ به زودی رای این پرونده در روزهای آینده صادر خواهد شد/ در ارتباط با برخی دیگر از نمایندگان هم آرایی صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در مورد دانشجویانی که به تازگی دستگیر شدند گفت: در بازداشت افراد به حرفه و شغل آنها توجه نداریم /به اتهامات و اعمال آنها نگاه می‌کنیم/ این افراد به گروه‌های ضد انقلاب وصل شدند و با گروهک تروریستی منافقین ارتباط داشتند و به دنبال اقدامات خرابکارانه در کشور بودند که اقدامات ایذایی انجام دادند و نتوانستند اقدام خاصی انجام دهند/خانواده یکی از دانشجویان هم از اعضای منافقین بودند/ قصد داشتند در شرایط کرونایی کشور با اقدامات خرابکارانه غائله‌ای درست کنند/ با اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) این دو فرد شناسایی و بازداشت شدند.

اسماعیلی گفت: بین اعتراضات کارگری و اقدام علیه امنیت و مواردی که تحت تاثیر بیگانگان انجام می‌شود فرق می‌گذاریم/ کارگران هپکو احضار شدند اما برای تعیین تکلیف/ پرونده هپکو چند متهم از کارگران داشت که 14 نفر تبرئه شدند اما مدیر سابق کارخانه که با تشویق این افراد سو نیت داشت حکم بدوی گرفته است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص صید ترال گفت: به لحاظ تضییع حقوق صیادان بومی و تخریب زیست محیطی آبزیان دادستان به عنوان مدعی العموم به موضوع صید ترال ورود می‌کند/ دادستان مرکز استان هرمزگان 34 فروند کشتی که صید ترال انجام می‌دادند را توقیف و برای آن‌ها پرونده تشکیل شده است/ بعضا گفته شده است که این افراد مجوز دارند اما اکثرا فاقد مجوز هستند/ آن افرادی هم که مجوز داشتند یا در منطقه غیر مجاز بودند یا از ابزار غیر قانونی استفاده می‌کردند.

اسماعیلی در رابطه با صدور رای محکومیت 7 نفر دیگر از متهمان بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این هفت نفر جزو مدیریت و هیات مدیره بانک سرمایه هستند/ محمدرضا خانی مدیرعامل وقت بانک سرمایه به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی و پولی کشور به صورت عمده محکوم به تحمل 20 سال حبس، 74 ضربه شلاق، محرومیت دائم از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی به مبلغ 640 هزار یورو وبیش از 6 میلیارد ریال که به طریق نامشروع تحصیل نموده است/ یاسر ضیایی شیرکلاهی قائم مقام وقت بانک سرمایه محکوم است به 15 سال حبس تعزیری، 74 ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی و ضبط 52 میلیارد ریال وجوه حاصله بر خلاف قانون.

اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود گفت: بیش از 500 هیات در سراسر کشور ماموریت پیدا کردند وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی جمعی از زندانیانی که به مرخصی نرفتند را بررسی کنند/ این هیات ها با کار جهادی و شبانه روزی تمامی پرونده های یکایک زندانیان در حال مرخصی و برخی زندانیان موجود در زندان را به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار دادند، برای هر یک از زندانیان با توجه به شرایط شان تصمیم کارشناسی گرفته شد وضعیت آنها مشخص و گزارش آنها به صورت دقیق ارسال شده است/ 114 هزار و 193 نفر از زندانیان به مرخصی رفته اند.

وی ادامه داد: در اجرای سیاست های کاهش جمعیت کیفری و سیاست حبس زدایی طی سال ۹۸ بیش از 106 هزار حکم مجازات جایگزین حبس توسط همکاران ما صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بعد از جلسه سه شنبه هفته قبل ریاست قوه با تولید کنندگان و کارگران در پنج شنبه هفته قبل 4 جلسه متوالی به دیدار مدیران و هیات مدیره دو مجموعه بزرگ تولیدی کشور اختصاص پیدا کرد که هر مجموعه 20 هزار کارگر دارند/برای حل مشکلات آنها دستوراتی صادر شد/ دو جلسه اختصاصی در موضوع هپکو و هفت تپه برگزار شد/ در جلسه هپکو یک بسته پیشنهادی مشکل گشا تهیه و به دولت ارائه شد که مورد استقبال همگان قرار گرفت /در جلسه هفت تپه درد و دل کارگران شنیده شد و برای حل مشکلات آنها دستوراتی به دادستان مرکز استان صادر شد.

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: در کمک های مومنانه شاهد خلق صحنه های بی نظیر بویژه از سوی جوانان انقلابی، دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند/ اگرچه منشا و بنیان اصلی کمک های مومنانه اهل ایمان و روزه داران بودند اما مخاطب آن عموم نیازمندان جامعه هستند/ این اقدام در جهان و حتی در کشورهای اسلامی نظیر ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر