jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۷۶۲ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۵

سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد از رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در برخی مناطق کشور طی دو روز آینده (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) خبر داده است.

به گزارش گروه جامعه جام جم آنلاین، در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد فردا (۱۶ اردیبهشت) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، غرب لرستان و ایلام پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۱۶ اردیبهشت) نیز بارش‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران ادامه دارد.

در ادامه این هشدار آمده است که از این‌رو احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و برخورد صاعقه وجود دارد. به همین دلیل از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محصولات کشاورزی در نظر گرفته شود.

بر اساس این هشدار همچنین فردا (۱۶ اردیبهشت) وقوع گرد و خاک، وزش باد شدید و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست همچنین روز چهارشنبه (۱۷ اردیبهشت) این شرایط در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

از این‌رو سازمان هواشناسی توصیه کرده است که از تردد غیر ضروری سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی خودداری شود و تمهیدات لازم در خصوص صنایع و مشاغل حساس به گرد و خاک منجمله صنعت برق اتخاذ شود.

در ادامه این هشدار از افزایش دما در نیمه شمالی و استان‌های شرقی کشور و به ویژه استان‌های ساحلی خزر خبر داده شده است.

بر اساس دمای هوا در این مناطق به میزان ۵ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد و وزش گرم باد در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود. از این‌رو محصولات کشاورزی مدیریت و وسایل گرمایشی خاموش شوند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر