jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۷۶۰ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۳

عراق صبح امروز (دوشنبه) رسما عملیات ویژه تعقیب بازمانده‌های داعش به خصوص در مناطق صحرایی که داعشی‌ها در آنجا مخفی شده‌اند را آغاز کرد.

به گزارش گروه بین الملل جام جم آنلاین از ایسنا، طبق بیانیه گروه اطلاع‌رسانی امنیتی وابسته به دولت عراق این عملیات با رمز «شیرهای صحرا» آغاز شد.

در این بیانیه آمده است، تحت نظر فرماندهی عملیات مشترک عملیات شیرهای صحرا برای جستجوی مناطق وادی حوران،‌ الحسینیات، الکعره، H۲، وادی الحلکوم تا مرزهای بین‌المللی شروع شد.

طبق این بیانیه،‌ فرماندهی‌های عملیات الانبار، الجزیره، حشد الشعبی غرب الانبار نیروهای حشد عشایری و ۹ محور دیگر با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی در این عملیات شرکت دارند.

گروه اطلاع‌رسانی امنیتی بر اهمیت این عملیات تاکید کرد و گفت،‌ این عملیات به منظور تقویت امنیت و ثبات در این مناطق و تعقیب باقی‌مانده‌های داعش، گروه‌های تروریستی و مظنونان انجام می‌گیرد.

همچنین این گروه در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد، تیپ حشد شعبی توانست سه سرکرده داعش را در منطقه المدهم نابود کند.

فرماندهی عملیات الانبار در سازمان حشد شعبی از آغاز عملیات بزرگ حشد شعبی در غرب الانبار تحت عنوان عمیات دوم «رمضان» برای نابودی گروهک‌های تروریستی داعش خبر داد.

این گروه اعلام کرد، این عملیات از هفت محور مهم و بر اساس اهداف برنامه‌ریزی شده، آغاز شده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق دستور تحکیم و تقویت مراکز دفاعی و مراکز ایست و بازرسی را صادر کرد.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به فرماندهان سرویس‌های نظامی و امنیتی دستور تقویت و استحکام مراکز دفاعی و مراکز ایست و بازرسی و تداوم تعقیب و حملات علیه باقیمانده‌های داعش را صادر کرده‌ است.

در این بیانیه همچنین آمده است، الغانمی همچنین دستور افزایش تلاش‌های اطلاعاتی از طریق تعامل سریع و با دقت با اطلاعات امنیتی و به روز رسانی برنامه‌ها بر اساس چالش‌های پیش رو را صادر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر