jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۶۲۳ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۵

اولین گربه مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه که دارای مشکلات تنفسی و گوارشی نیز بود شناسایی شد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، موسسه ملی دامپزشکی انوا شناسایی اولین حیوان خانگی مبتلا به کرونا در فرانسه را اعلام کرد.
 
آژانس سانتوپولی به همراه موسسه ملی selskohozaystvennih و کارشناسان موسسه ENVA از برخی حیوانات که در پاریس هستند، آزمایش گرفتند و یک گربه مبتلا به کرونا شناسایی شد.
 
علاوه بر تأیید وجود پاتوژن‌ها (عامل بیماری‌زا) در آزمایش گربه مبتلا به ویروس کرونا، این گربه دچار مشکل تنفسی بوده و همچنین علائم مربوط به مشکلات گوارشی در آن مشاهده شده است.
 

برای مراقبت از حیوانات مبتلا به کرونا چه کنیم؟

 
به منظور محافظت از حیوانات اهلی آلوده به کووید ۱۹ توصیه می‌شود از ماسک و سایر تجهیزات محافظت کننده شخصی استفاده کنید، همچنین در تماس مستقیم با آن‌ها قرار نگیرید.
 
دانشمندان تأکید می‌کنند که قبل از تماس با حیوان خانگی باید دستان خود را با آب و صابون بشویید و به طور کلی مجموعه اقداماتی که برای جلوگیری از انتقال بیماری از یک فرد به فردی دیگری انجام می‌دهید، لازم است در مورد حیوانات هم رعایت کنید.
 
همچنین بر اساس توصیه CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا) اگر فردی مبتلا به ویروس کرونا است، باید از بغل کردن، بوسیدن و تقسیم کردن غذای خود با حیوانات خانگی خودداری کند تا از انتقال ویروس به حیوان جلوگیری شود.
 
در چنین شرایطی، بهتر است از افراد سالم خواسته شود تا مراقبت از حیوان را بر عهده بگیرند، اما اگر خود شخص بیمار مجبور است از آن مراقبت کند، باید قبل و بعد از تماس با حیوان دست‌های خود را  طبق اصول بهداشتی بشوید.
 
همچنین، اگر شخصی فکر می‌کند نشانه‌های ابتلا به ویروس را دارد، اما هنوز آزمایش نداده یا منتظر اعلام جواب آزمایش خود است؛ باید موارد ذکر شده را رعایت کند، استفاده از ماسک در هنگام مواجه شدن با حیوانات خانگی نیز یکی از توصیه‌های انجمن دامپزشکی آمریکا برای افراد بیمار است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش