jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۶۲۳ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۵

اولین گربه مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه که دارای مشکلات تنفسی و گوارشی نیز بود شناسایی شد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، موسسه ملی دامپزشکی انوا شناسایی اولین حیوان خانگی مبتلا به کرونا در فرانسه را اعلام کرد.
 
آژانس سانتوپولی به همراه موسسه ملی selskohozaystvennih و کارشناسان موسسه ENVA از برخی حیوانات که در پاریس هستند، آزمایش گرفتند و یک گربه مبتلا به کرونا شناسایی شد.
 
علاوه بر تأیید وجود پاتوژن‌ها (عامل بیماری‌زا) در آزمایش گربه مبتلا به ویروس کرونا، این گربه دچار مشکل تنفسی بوده و همچنین علائم مربوط به مشکلات گوارشی در آن مشاهده شده است.
 

برای مراقبت از حیوانات مبتلا به کرونا چه کنیم؟

 
به منظور محافظت از حیوانات اهلی آلوده به کووید ۱۹ توصیه می‌شود از ماسک و سایر تجهیزات محافظت کننده شخصی استفاده کنید، همچنین در تماس مستقیم با آن‌ها قرار نگیرید.
 
دانشمندان تأکید می‌کنند که قبل از تماس با حیوان خانگی باید دستان خود را با آب و صابون بشویید و به طور کلی مجموعه اقداماتی که برای جلوگیری از انتقال بیماری از یک فرد به فردی دیگری انجام می‌دهید، لازم است در مورد حیوانات هم رعایت کنید.
 
همچنین بر اساس توصیه CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا) اگر فردی مبتلا به ویروس کرونا است، باید از بغل کردن، بوسیدن و تقسیم کردن غذای خود با حیوانات خانگی خودداری کند تا از انتقال ویروس به حیوان جلوگیری شود.
 
در چنین شرایطی، بهتر است از افراد سالم خواسته شود تا مراقبت از حیوان را بر عهده بگیرند، اما اگر خود شخص بیمار مجبور است از آن مراقبت کند، باید قبل و بعد از تماس با حیوان دست‌های خود را  طبق اصول بهداشتی بشوید.
 
همچنین، اگر شخصی فکر می‌کند نشانه‌های ابتلا به ویروس را دارد، اما هنوز آزمایش نداده یا منتظر اعلام جواب آزمایش خود است؛ باید موارد ذکر شده را رعایت کند، استفاده از ماسک در هنگام مواجه شدن با حیوانات خانگی نیز یکی از توصیه‌های انجمن دامپزشکی آمریکا برای افراد بیمار است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش