طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا و ابلاغ وزیر کشور؛

از شنبه؛ ورود به مترو و اتوبوس‌ها بدون ماسک ممنوع است

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: از فردا (شنبه 13 اردیبهشت ماه) استفاده از ماسک در مترو اجباری است.
کد خبر: ۱۲۶۵۴۷۵

به گزارش جام جم آنلاین، فرنوش نوبخت در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا و ابلاغ وزیر کشور از فردا تمام شهروندان برای ورود به مترو و شبکه حمل و نقل اتوبوس حتما باید از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: از تمام شهروندان تقاضا داریم همکاری لازم را داشته باشند و برای ورود به شبکه مترو ماسک استفاده کنند تا از ورود آن‌ها جلوگیری نشود.

نوبخت تصریح کرد: در برخی ایستگاه‌های مترو تهران که جمعیت عمده‌ای تردد می‌کنند با همکاری وزارت صمت، تولید کننده‌های ماسک برای توزیع مستقیم ماسک اقدام می‌کنند.

وی افزود: هموطنانی که ماسک ندارند چه مسافر مترو باشند و چه نباشند می‌توانند از این فروشگاه‌ها ماسک را به قیمت مصوب تهیه کنند.

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تاکید کرد: شهروندان حتما باید ماسک بزنند، چون در محیط بسته مترو برای سلامتی خودشان و سایر شهروندان لازم است؛ بنابراین گزارش آقای نوبخت پیش از این هم از از عرضه ماسک با قیمت مصوب در ۲۵ ایستگاه منتخب متروی تهران و حومه خبر داده و گفته است: شرکت بهره برداری مترو از شنبه ۱۳ اردیبهشت در مرحله اول در ۲۵ ایستگاه منتخب که جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفری در آن تردد می‌کنند، ماسک با قیمت مصوب عرضه می‌کند.

این کار با محوریت وزارت صمت، شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق اصناف تهران و اتحادیه پوشاک تهران در ایستگاه‌های تهران (صادقیه)، کرج، گلشهر، امام خمینی (ره)، شهرری، پانزده خرداد، تئاتر شهر، میدان آزادی، بیمه، آزادگان، میدان محمدیه، شادمان، سعدی، فرهنگسرا، فردوسی، خیام، پایانه جنوب، جوانمرد قصاب، میدان انقلاب اسلامی، حسن آباد، شهدای هفتم تیر، شهید نواب صفوی، دروازه دولت، میدان شهدا و سبلان اجرا می‌شود.

اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو

عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: برابر روال روز‌های گذشته پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت و درمان درباره مقابله با کرونا ویروس در اماکن عمومی به‌ویژه مترو، اتوبوس و تاکسی با دقت باید اجرا شود.
وی افزود: هر چند که تاکنون نیز استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی به ویژه مترو تا حدود زیادی توسط شهروندان انجام می‌شد، اما از فردا (۱۳ اردیبهشت ماه) استفاده از ماسک به صورت اجباری انجام خواهد شد که امیدواریم همه شهروندانی که قصد استفاده از حمل و نقل عمومی و مترو را دارند نسبت به استفاده از ماسک اقدام کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها