jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۵۹ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۹

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در تاکسی‌ ها اجباری نیست، گفت: طی دو هفته آینده بیش از 15 هزار تاکسی مجهز به فضای جداکننده راننده و مسافر می‌شوند.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در گفتگو با فارس در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از ماسک در تاکسی‌های تهران از فردا (شنبه) اجباری است؟ اظهار داشت: در این زمینه هیچ دستورالعمل و پروتکلی از سوی ستاد مقابله با کرونا ابلاغ نشده است بنابر این استفاده از ماسک در تاکسی‌ها اجباری نیست.

وی با اشاره به اینکه البته بهتر است شهروندان حتما هنگام استفاده از تاکسی از ماسک استفاده کنند گفت: تا دو هفته آینده بیش از 15 هزار تاکسی در پایتخت مجهز به فضای جداکننده مسافر و راننده می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: پیش از این نیز تعداد زیادی تاکسی مجهز به این فضاهای جداکننده شده بود که با افزایش ظرفیت تولید کاورهای جداکننده سرعت تهیه و نصب فضای جداکننده بیشتر می‌شود.

قنادان گفت: خوشبختانه اخیرا آمار تاکسیرانان مبتلا به کرونا افزایش چندانی نیافته است و 80 درصد رانندگانی که در اثر کرونا فوت شده و یا به طور کلی درگیر این بیماری شده‌اند در بازه زمانی اوایل اسفند بوده است و 15 درصد این آمار مربوط به نیمه اول فروردین و 5 درصد مربوط به نیمه دوم فروردین است.

وی خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد اجرای فاصله‌ گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها و سوار شدن تنها دو مسافر در صندلی عقب همچنین ارائه آموزش‌ها به تاکسیرانان و جدیت در ضدعفونی تاکسی‌ها نتایج بسیار خوبی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر