jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۲۸۲ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۵

ارتش یمن اعلام کرد نیروهای این کشور با دفع دو حمله گسترده ائتلاف متجاوز؛ شماری از نیروهای تحت امر این ائتلاف را به اسارت گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری فارس، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از کشته و اسارت ده‌‌ها نفر از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی خبر داد.

یحیی سریع سه‌شنبه شب در حساب توییتری خود نوشت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو حمله گسترده متجاوزان ائتلاف مذکور را در استان‌های مأرب (مرکز) و الضالع (جنوب غربی) را که از صبح امروز تا ظهر ادامه داشته، دفع کرده‌اند.

او گفت در این پاتک، متجاوزان بدون اینکه پیشروی قابل ذکری داشته باشند، متحمل خسارت‌های جانی و تجهیزاتی شدند به گونه‌ای که ده‌ها تن از آن‌ها به اسارت ارتش یمن درآمده‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی طی امروز ۱۶ بار استان‌های مأرب، جوف (شمال) و صعده (شمال غربی) را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.

ائتلاف سعودی ۲۱ فروردین مدعی شد که برای کمک به تلاش‌ها برای مقابله با شیوع کرونا در یمن، حملات و عملیات خود در این کشور را تا دو هفته متوقف کرده است.

با این حال دو هفته گذشت و این حملات نه تنها متوقف نشد بلکه تشدید یافت. این ائتلاف جمعه گذشته آتش‌بس ادعایی خود را برای یک ماه دیگر تمدید کرد.

ارتش یمن می‌گوید ائتلاف سعودی در ادعای خود صادق نیست و به حملات خود در استان جوف و مأرب ادامه می‌دهد و در صورت تداوم، نتایج این اقدامات خود را در عمق خاک عربستان خواهد دید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر