jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۲۰۲ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۸

سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای پارک حاشیه‌ای هوشمند در مناطق 6، 7، 11 و 12 تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر حداکثر هزینه پارک حاشیه‌ای برای رانندگان 20 هزار تومان است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وحید سرلک سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، درباره اجرای پارک حاشیه‌ای هوشمند در پایتخت، اظهار داشت: اجرای این طرح در پهنه مرکزی تهران و در مناطق 6، 7، 11 و 12 کلیدخورده و در حال حاضر نیروهای شهرداری مشغول خط‌کشی و تابلوگذاری جهت استفاده شهروندان از پارک حاشیه‌ای هوشمند هستند.

وی افزود: بزودی در پهنه مرکزی پایتخت حدود 32 هزار پارک حاشیه‌ای هوشمند ایجاد می‌شود که هزینه آن از شهروندان مطابق مصوبه شورای شهر اخذ می‌شود.

سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در حال حاضر نرخ پارک حاشیه‌ای هوشمند حداقل 500 تومان و حداکثر 20 هزار تومان است که این میزان بر اساس مصوبه سال 93 شورای شهر از شهروندان اخذ می‌شود و هنوز در مورد نرخ‌های جدید، ابلاغیه‌ای از سوی شورا ارسال نشده است.

سرلک تأکید کرد: پارک حاشیه‌ای هوشمند جهت استفاده شهروندان برای مدت زمان کوتاه است و نوعی پارک موقت محسوب می‌شود لذا رانندگان باید بدانند که پارک حاشیه‌ای هوشمند پارک شبانه‌روزی محسوب نمی‌شود و چراکه در صورت بی‌توجهی این موضوع هزینه زیادی برای آنها در بر خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:‌در محدوده مرکزی شهر با اجرای پارک حاشیه‌ای هوشمند دیگر کسبه نمی‌توانند از صبح تا بعدازظهر مکان  جلوی مغازه‌هایشان را به محل پارک خودرو خود اختصاص دهند چرا که این موضوع هزینه زیادی برای آنها به همراه دارد.

سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که درآمد شهرداری حاصل از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند چقدر است گفت:‌ اطلاعی در این زمینه ندارم و ما تنها مجری این طرح هستیم.

سرلک در مورد ترخیص موتورسیلکت‌های توقیفی گفت:‌ در فروردین امسال بیش از 5 هزار موتورسیکلت توقیفی که در پارکینگ‌های شهرداری بود ترخیص و به پارکینگ پلیس راهور منتقل شد.

وی افزود:‌شهروندان می‌‌توانند جهت دریافت موتورسیکلت توقیفی خود به پارکینگ پلیس راهور مراجعه کنند البته باید توجه داشت که برخی از موتورسیکلت‌های ترخیص شده از پارکینگ شهرداری بیش از 10 سال بود که توقیف شده و هیچ مالکی جهت دریافت آن مراجعه نکرده بود چراکه گاهی خلافی این موتورسیکلت‌ها بیش از قیمت آن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر