سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف اعلام کرد:

خروج ۹ کامیون ایرانی متوقف شده در اوکراین و مولداوی

به دنبال پیگیری‌های سفارت ایران در کی‌یف ۹ کامیون ایرانی بعد از حدود ۲ ماه توقف به خاطر شرایط قرنطینه پس از شیوع کرونا، یکشنبه هفتم اردیبهشت بندر اودسا را به مقصد ایران ترک کردند.
کد خبر: ۱۲۶۵۱۳۳

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف اعلام کرد که در پی پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و آکردیته در‌ مولداوی و با همکاری دستگاه دیپلماسی و همچنین سفارت ایران در آنکارا، ۹ کامیون ایرانی متوقف در حوزه این نمایندگی (کشورهای اوکراین و مولداوی) پس از حدود ۲ ماه توقف به دلیل شرایط قرنطینه ناشی از‌ شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، روز یکشنبه هفتم اردیبهشت بندر اودسا را به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کردند.

«غلامرضا انصاری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیروز (یکشنبه) هفتم اردیبهشت ماه در گفتگویی عنوان کرد: اکثر مرزهای ما به جز ترکمنستان باز است.ترکمنستان مرزهای خود را به روی همه کشورها اعم از همسایه و غیرهمسایه به علت کرونا بسته است. خوشبختانه در سایر مرزهای ما تردد کالا ادامه دارد و فعال است اعم از مرزهای شرقی، غربی، شمال و جنوب و کالا در حال رفت و آمد است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز اخیرا در اظهاراتی به مشکلات پیش آمده برای رانندگان کامیون‌های ایرانی اشاره کرد و افزود: یکی از کارهایی که وزارت خارجه در این دو ماه به شدت پیگیر بوده این بوده که هیچ راننده و کامیون ایرانی پشت مرزها گیر نکند. بحمدالله می توانیم بگوییم که این موضوع تا حد زیادی حل و فصل شده و ما تقریبا کامیون ایرانی نداریم که گیر کرده باشد.البته هر روز یک مشکل جدید پیش می آید و ما حل می‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها