jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۱۲۴ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۶

دبیر سازمان ملل متحد خواستار توسعه و تولید ابزارهای درمانی برای بیماری کووید 19 است که در دسترس جهان باشند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آنتونیو گوترش، دبیر سازمان ملل خواستار توسعه و تولید ابزارهای درمانی برای بیماری کووید ۱۹ است که در دسترس جهان باشند.

دبیر کل سازمان ملل متحد، پیش از این نیز تنها راه پایان همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ را همکاری همه کشورها و ساخت واکسن عنوان کرده بود.

گوترش در آغاز همکاری‌های جهانی خواستار تسریع در توسعه، تولید و دسترسی عادلانه به ابزارهای جدید برای درمان COVID-۱۹ شد.

وی تأکید کرد: دنیا به توسعه، تولید و تحویل عادلانه واکسن‌های ایمن و مؤثر کووید ۱۹ نیاز دارد؛ نه واکسن یا معالجه برای یک کشور یا منطقه یا نیمی از جهان؛ بلکه واکسن و درمانی مناسب است که در دسترس همه جهان قرار بگیرد.

گوترش ادامه داد: جهانی عاری از کووید ۱۹ نیاز به گسترده‌ترین تلاش برای بهداشت عمومی در تاریخ جهانی دارد.

وی گفت: داده ها باید به اشتراک گذاشته شوند، ظرفیت تولید آماده شود و منابع بسیج شود.

دبیر کل سازمان ملل با یادآوری این که روز ۲۵ مارس گذشته برای اجرای یک برنامه انسان‌دوستانه گسترده علیه کرونا در جهان دو میلیارد دلار کمک درخواست کرده بود، گفت که تا کنون ۲۰ درصد این مبلغ جمع‌آوری شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر