jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۵۶ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۴

آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران و پرداخت پول آن به ایران را به مدت 30 روز دیگر تمدید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری فارس، شبکه الجزیره گزارش داد که آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را به مدت 30 روز دیگر تمدید کرده است. 

براساس این گزارش، طبق این قانون معافیت، عراق می‌تواند تراکنشهای مالی مربوط به خرید برق از ایران را نیز طی این سی روز انجام دهد.

به گزارش رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته است که در پایان این دوره تمدید مجدد این معافیتها با توجه به تشکیل کابینه عراق و آنچه که تشکیل یک دولت معتبر در بغداد خوانده است مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت. 

وی گفته، وزیر خارجه این مجوز معافیتی کوتاه مدت را به خاطر فرصت دادن به تشکیل یک دولت معتبر در عراق تمدید کرده است. 

آمریکا در ماه مارس نیز معافیت تحریمی عراق برای خرید برق و گاز از ایران و همچنین انجام تراکنشهای مالی مربوط به آن را به مدت 30 روز تمدیده کرده بود.

تا پیش از این، مدت زمان معافیت تحریمی عراق برای خرید گاز و برق از ایران، ۴۵ روزه بود اما با تصمیم جدید واشنگتن، این مدت به یک ماه کاهش یافته است.

این معافیت اندک و قطره چکانی در حالی اعمال می‌شود که همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، بسیاری از محافل رسمی و غیر رسمی در جهان خواستار توقف تحریم‌های آمریکا علیه ایران شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر