jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۰۱۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۷

محققان دانشگاه استنفورد آمریکا در مطالعه اخیرشان از روش درمانی جدیدی برای مقابله و از بین بردن تومورهای سرطانی خبر داده‌اند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، آنها در این مطالعه اظهار کرده‌اند که قصد دارند از سیستمی موسوم به «X۱» توسعه داده شده توسط شرکت پزشکی «RefleXion» و دستگاه برش‌نگاری با گسیل پوزیترون برای ارسال اشعه هایی که تومورها را در همان زمان ردیابی می کند، استفاده کنند.

این بازخورد برش‌نگاری با گسیل پوزیترون به سیستم اجازه می دهد تا پرتوهایی قدرتمند ارسال کند و سلول‌ های سرطانی را با دقت بالایی از بین ببرد.

محققان امیدوارند که این رادیوتراپی با هدایت زیست شناسی باعث افزایش دقت، ایمنی و اثربخشی درمان اشعه سرطان شود.

پزشکان استنفورد قصد دارند آزمایش بالینی سیستمX۱ را اواخر سال جاری در بیمارستان استنفورد انجام دهند. اولین قدم آنها برای آزمایش نیز پس از تأیید سازمان غذا و دارو خواهد بود.

دکتر «دنیل چانگ» گفت: به نظر من، این دستگاه در نوع خودش بهترین است چراکه این سیستم حاصل دو فناوری که یکی از آنها که در تشخیص و درمان سرطان استفاده می شوند، است و این همان چیزی است که این موضوع را منحصر به فرد می کند.

پرتودرمانی اغلب یکی از ابزارهای اصلی است که برای درمان سرطان استفاده می شود اما درمانی که طی آن سیستم ها تومورها سرطانی را با ذرات پر انرژی از بین ببرند نیز با عوارضی همراه است زیرا پرتوهایی که برای تخریب سلول ها ارسال می شوند بین سلول های سرطانی و غیر سرطانی فرق نمی گذارد و سلول های سالم غالباً در خطر هستند.

با استفاده از این فناوری جدید، اسکنر برش‌نگاری با گسیل پوزیترون بر اساس انتشار تومور حتی در صورت حرکت تومور در هنگام نفس کشیدن بیمار ، بازخورد مداوم در مورد مکان تومور را فراهم می کند.

این بازخورد برش‌نگاری با گسیل پوزیترون به پزشکان اجازه می دهد تا حتی با تغییر مکان تومور بتوانند پرتوها را به سمت سلول های سرطانی ارسال کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر