jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۰۱ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۰

پیامد گاف‌های متعدد رئیس جمهور آمریکا؛

ترامپ در نشست‌های خبری کرونا شرکت نمی‌کند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال هشدار مشاورانش درباره تاثیر مخرب شرکت او در جلسه‌های توجیهی کرونا بر پویش انتخاباتی‌اش، از حضور در جلسه گزارش‌دهی روزانه خودداری می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، دونالد ترامپ دیروز (شنبه ۶ اردیبهشت) پس از بیش از یک ماه حضور هر روزه در نشست‌های خبری، پشت درهای بسته ماند و در کنفرانس خبری کاخ سفید شرکت نکرد.

ترامپ در توئیتر به غیبتش این گونه اشاره کرد که این جلسه‌ها «ارزش وقت گذاشتن نداشت».

ترامپ در توئیتر نوشت: هدف از این نشست‌های خبری کاخ سفید چیست؟ وقتی که رسانه‌ها چیزی به جز پرسش‌های خصومت‌آمیز نمی‌پرسند و سپس از ارائه دقیق حقایق یا واقعیت‌ها خودداری می‌کنند. آنها رتبه‌بندی‌های بی‌سابقه‌ای کسب کرده‌اند اما چیزی عاید مردم آمریکا نمی‌شود به جز اخبار جعلی. ارزش ندارد برای آن (نشست‌های خبری) زمان و انرژی صرف کرد.

در هفته‌های اخیر ترامپ از جلسه‌های توجیهی کاخ سفید برای ارائه توصیه‌های پزشکی ثابت نشده‌ای استفاده کرده بود؛ برای نمونه پیشنهاد کرد چیزهایی مانند نور خورشید و داروی ضد مالاریا، بیماری کووید ۱۹ را معالجه می‌کند و کارشناسان پزشکی دولتش را به تلاش برای اصلاح اظهاراتش متهم کرد.

ترامپ در نشست روز جمعه، به هیچ پرسشی از سوی خبرنگاران پاسخ نداد. این جلسه به شکل غیرعادی فقط ۲۲ دقیقه طول کشید. ترامپ به تازگی گفت، تزریق مواد ضدعفونی کننده به بدن می‌تواند از کووید ۱۹ پیشگیری کند که انتقادهای فراوانی را برانگیخت.

حضور پی‌درپی ترامپ در نشست‌های خبری کاخ سفید درباره شیوع کرونا و حرف‌هایی غیرکارشناسی و غیر علمی او، زنگ هشدار را درباره خطر کاهش بیشتر محبوبیت او در این شرایط بحرانی آمریکا به صدا درآورده است به گونه‌ای که مشاورانش حضور او در چنین نشست‌هایی را نگران کننده توصیف کرده‌اند.

هر چند ترامپ به تعداد بالایی از آمریکایی‌هایی که به جلسه‌های روزانه او گوش می‌کنند، می‌بالد اما برخی مشاورانش احساس می‌کنند او باید هنگامی که در جلسه‌ها شرکت می‌کند، گزارش دهی درباره جزئیات را به گروه ویژه مدیریت بحران بسپارد و فقط خود برخی کلیات مهم را اطلاع‌رسانی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر