jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۸۶۸ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۴

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از کاهش ۴۰درصدی حوادث پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا مهندس مهدی داوری  در این باره اظهار کرد: آتش نشانی تهران همزمان با شیوع کرونا در کشور وارد عمل شد و آتش‌نشانان نیز برای مواجه با شرایط جدید آموزش دیدند، به منظور خدمت‌رسانی به هموطنان برخی از معابر و نقاطی از شهر که در دستور کار قرار گرفت به صورت روزانه ضدعفونی شد و این اقدامات تا به حال نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: تجهیزات حفاظتی در اختیار آتش‌نشانان قرار گرفت و از آن به بعد نقاطی از جمله پایانه‌های اتوبوس، پایانه‌های تاکسیرانی، برخی از مراکز تجاری، برخی میادین میوه و تره بار و... ضدعفونی شدند. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی شاهد کاهش حوادث بودیم افزود: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با توجه به توقف فعالیت برخی از مراکز تجاری مثل پاساژها و.. شاهد کاهش حوادث بودیم. با توجه به بررسی‌هایی که انجام شد، حوادث نسبت به مدت مشابه پیش از اجرای این طرح حدود ۴۰ درصد کاهش یافته بود.

داوری افزود: البته بر اساس بررسی‌های انجام شده و احتمالات، این آمار پس از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بار دیگر رو به افزایش خواهد رفت که البته با توجه به بازگشایی برخی از مراکز اداری، تجاری و ... امری طبیعی محسوب می‌شود. با این حال امیدواریم که شاهد افزایش چشمگیری نباشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر