jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۸۶۱ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۸

ارامنه ایران، سالروز ۲۴ آوریل و کشتار ارامنه را بدون برپایی تجمع، گرامی داشتند.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری فارس، صد و پنجمین سالگرد کشتار ارامنه، صبح جمعه ۵ اردیبهشت ماه (۲۴ آوریل) با حضور جمعی از روحانیون کلیساهای ارمنی گریگوری و کاتولیک تهران، «آرتاشس تومانیان»، سفیر ارمنستان در ایران و تنی چند از مسئولان جامعه ارامنه تهران در محوطه کلیسای سرکیس مقدس تهران برگزار شد.

اگرچه این مراسم همه ساله به شکلی گسترده و با حضور جمعی از ارامنه انجام می‌شد و از ماه‌ها پیش نیز کمیته‌ای از سوی خلیفه‌گری ارامنه تهران برای تدارک ویژه برنامه‌های سالروز کشتار ارامنه تشکیل شده بود، با وجود هماهنگی‌های صورت گرفته به سبب شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این مراسم به صورت محدود و پشت درهای بسته برگزار شد.

مراسم امسال به صورت زنده از شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

همچنین مانند سال‌های گذشته، بیانیه‌ای نیز در محکومیت این کشتار و لزوم توجه اذهان انسانی بدان قرائت شد.

تاکنون کشورهای زیادی، کشتار ارامنه را به رسمیت شناخته‌اند. این مراسم، همه ساله با حضور خیلی از جامعه ارامنه برگزار می‌شود و امسال با توجه به محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا با ساز و کاری متفاوت انجام گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر