jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۷۵۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۳

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فردا شنبه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود، گفت: این سامانه کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه‌ای را در برخی مناطق کشور به دنبال دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۵ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرزو بخش‌هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در دامنه‌های زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده نیز انتظار می‌رود تصریح کرد:‌ فردا (۶ اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می‌شود و در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب دامنه‌های غربی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌هایی را به دنبال دارد همچنین طی بعد ازظهر فردا در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان، روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز ، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد و از شدت بارش آن در استان‌های واقع در شمال غرب کاسته می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه (۸ اردیبهشت ) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است، تصریح کرد: همچنین طی این روز برای بخش‌هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه ( ۶ و ۷ اردیبهشت ) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد ، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه ( ۶ اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت ) در بخش‌هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه‌ای پیش بینی می‌شود گفت: طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.

ضیائیان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا ( ۶ اردیبهشت ) نیمه ابری تا ابری، در بعضی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت ) ابری همراه با بارش باران و در بعضی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر