jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۷۴۲ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۱

رزمایش کمک مؤمنانه شهرستان‌های استان تهران با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین با توزیع 50 هزار بسته حمایتی برای نیازمندان جنوب تهران آغاز شد. در این رزمایش ۲۵۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی به خانواده‌های کم برخوردار استان تهران پخش خواهد شد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از خبرگزاری فارس از شهرری، به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب، دقایقی پیش نخستین رزمایش کمک مؤمنانه به منظور توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان شهرستان‌های استان تهران در محل سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران واقع در شهرری آغاز شد.

در این مراسم که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، فرماندهان نواحی مقاومت بسیج و گروه‌های جهادی برگزار شد، بسته‌های معیشتی برای توزیع بین نیازمندان به شهرستان‎های استان تهران ارسال می‌شود.

بسته‌های حمایتی شامل مواد بهداشتی و مواد غذایی است که در راستای لبیک به امر فرماندهی کل قوا و برای کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت همچنین آسیب‌دیدگان ۲۵۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در استان تهران توزیع می شود که امروز در اولین مرحله ۲۵ هزار بسته معیشتی و ۲۵ هزار بسته بهداشتی با حضور فرمانده کل بسیج در جنوب تهران آغاز می‌شود.

این بسته‌های معیشتی با با کمک‌های مردمی، بسیجیان، موسسات خیریه، بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان خریداری شده است.

 ارزش ریالی هر بسته حمایتی حدود ۳۸۰ هزار تومان برآورد شده است و در این بسته‌ها مواد بهداشتی شامل ژل و محلول ضدعفونی کننده، مواد شوینده، دستمال کاغذی و سایر وسایل بهداشتی همچنین ۱۱ قلم مواد غذایی شامل روغن، رب، ماکارونی، تن ماهی، عسل، خرما، پنیر، قند، شکر، چای و برنج قرار دارد.

همزمان با اجرای این رزمایش، قربانی یک هزار و ۱۰۰ رأس گوسفند نیز برای طرح کمک مؤمنانه در حال انجام است که اکثریت آن انجام شده است و امروز در مراسم توزیع بسته‌ها ۱۱۰ رأس دام قربانی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر