با ادامه تحقیقات پلیس کانادا درباره تیراندازی مرگبار روز یکشنبه، شمار قربانیان این حادثه به 22 نفر افزایش یافت.
کد خبر: ۱۲۶۴۶۳۲

به گزارش جام جم آنلاین از  خبرگزاری فارس، شمار قربانیان تیراندازی مرگبار روز یکشنبه در استان «نوا اسکوتیا» کانادا به ۲۲ نفر افزایش یافت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، پلیس کانادا اعلام کرد، عامل این تیراندازی مرگبار با پوشیدن لباس مبدل پلیس و سوار بر خودرویی که ظاهر آن را به شکل خودرو گشت پلیس تغییر داده بود، طی ۱۲ ساعت، شهروندان سه منطقه مختلف در این استان را به گلوله بست.

پیش‌تر اعلام شده بود این حمله تنها در منطقه ییلاقی «پورتاپیک» انجام شده است اما اکنون تعداد صحنه‌های جرم به ۱۶ مورد افزایش یافته است.

«گابریل ورتمن» عامل این حملات که سوابق مشخصی در اداره پلیس نداشته و به تنهایی دست به این جنایت زده، از شنبه شب به وقت محلی شروع به تیراندازی به شهروندان پورتاپیک کرده بود.

وی روز یکشنبه نیز در دو منطقه دیگر در مجاورت پورتاپیک شماری از عابران را به گلوله بست و در نهایت در منطقه «انفیلد» به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد.

با ادامه تحقیقات پلیس در این زمینه، شمار کلی شهروندان کشته شده در این تیراندازی‌ها به ۲۲ نفر افزایش یافت. جدیدترین قربانیان این حمله شامل یک زن، یک پرستار سالمندان و یک آتش‌نشان داوطلب هستند.

به گفته پلیس درصورتی که مردم این مناطق به‌خاطر شیوع ویروس کرونا در منازل خود نمانده بودند، شمار کشته شدگان این تیراندازی خونین  می‌توانست بسیار بیشتر از این تعداد باشد.

«جاستین ترودو» روز سه‌شنبه گفت با خانواده «هیدی استیونسون» مأمور پلیس جان باخته در این تیراندازی‌ها دیدار کرده است.

ترودو گفت، همه کانادایی‌ها با خانواده‌های قربانیان ابراز هم‌دردی می‌کنند و «این هفته همه ما نوا اسکوتیایی هستیم».

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها