مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدار ایران و پرتغال در جام جهانی روسیه گفت:وقتی بازی تمام شد رونالدو از کنار من رد شد و از عملکرد خود و تیمش راضی نبود.
کد خبر: ۱۲۶۴۲۸۲

به گزارش جام جم آنلاین ،میک مک در مورت دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با رسانه انگلیسی «belfastlive» در خصوص مسائل مختلف و از جمله اولین دیدارش با کریستیانو رونالدو بعد از بازی پرتغال و ایران و همچنین از همکاری خود با کی روش صحبت کرد.

این مربی در ابتدا با اشاره به برتری ایران مقابل مراکش و شکست مقابل اسپانیا با دیدن تصاویر دیدار ایران و پرتغال به نکاتی از آن بازی ها اشاره کرد.

مک در مورت  که برای اولین بار به عنوان سرمربی یک تیم ایرلندی با نام باشگاه گلن‌توران فعالیت می کند در خصوص جام جهانی گذشته و دیدار ایران و پرتغال گفت:بازی مقابل پرتغال همه چیز داشت،گل، VAR، یک پنالتی که مهار شد و یک شانس برای پیروزی در آخرین دقیقه مسابقه.

وی افزود: پرتغال برای صعود می جنگید و ما نیز همینطور. ما با یک پنالتی دیرهنگام بازی را مساوی کردیم و ممکن بود حتی در بازی مرگ و زندگی پیروز شویم اما اینطور نشد.

مک درمورت با اشاره به صحنه آخر بازی می گوید: فرصت طلایی مهدی طارمی مهاجم ایران را در وقت اضافه ببینید، اما ضربه او با فاصله حدود هفت متر از کنار دروازه به بیرون رفت.

او در ادامه آهی کشید و عنوان کرد: آن ضربه فرصتی برای از بین بردن و عوض کردن تاریخ گذشته بود. وقتی بازی تمام شد رونالدو از کنار من  رد شد ولی از عملکرد خود و تیمش خیلی راضی نبود اما به هر حال ما حذف شده بودیم.

مک درموت تاکید کرد: وقتی ایران با پرتغال، اسپانیا و مراکش که 5 ماه قبل در جام ملت های آفریقا آن نتایج را گرفته بود همگروه شد در واقع نمی توانستم نفس بکشم و در حال خفه شدن بودم.مردم ایران همه در مورد گروه مرگ صحبت می کردند و  از این بدتر نمی شد.

وی گفت: ما می دانستیم که برای مدت طولانی در روسیه نیستیم اما کارلوس کی روش به ما اطمینان داد که در هر نبرد راه هایی برای پیروزی وجود دارد و واقعا حرف او او درست بود. یک پیروزی به یادماندنی مقابل مراکش، یک بازی خوب اما در برخی وقتها احساسی مقابل اسپانیا و یک تساوی مقابل پرتغال کسب کردیم و فقط یک گل با صعود به دور بعد فاصله داشتیم.

دستیار پیشین کی روش در تیم ملی با اشاره به بازی با اسپانیا گفت: ما می دانستیم بازی با اسپانیا یک فرصت خوب است تا توانایی تیم را نشان دهیم،در فوتبال می توانید توپ یا فضا را کنترل کنید. ما می دانستیم که کنترل توپ و بازی مقابل اسپانیا سخت است،بنابراین باید فضا را کنترل را می کردیم.در آن دیدار ما شانس هایی داشتیم اما با تک گل دیه گو کاستا شکست خوردیم.

وی گفت: این باخت نا امید کننده بود، اما اینکه بازیکنان ما در برابر ستاره های بارسلونا و رئال مادرید  به آن شکل بازی کردند برایمان ارزش زیادی داشت.ما بازی را از دست دادیم اما قلب های زیادی به دست آوردیم.

مک در مورد ادامه داد: شکست در بازی با اسپانیا باعث شد تا ایران برای صعود از مرحله گروهی برای اولین بار در تاریخ خود، به پیروزی در بازی آخر برابر پرتغال نیاز داشته باشد.در ایران 80 میلیون نفر ما را دعا کردند که نتیجه بگیریم و این فرصتی بود برای ساختن تاریخ،ما فکر می کردیم می توانیم نتیجه مورد نیاز  را در آن بازی بگیریم اما این اتفاق نیفتاد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها