jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۴۵ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۱

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بر مقوله ماندن در خانه به عنوان بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، تاکید کرد و افزود: خودداری از ترددهای غیر ضروری، تأثیر بسزایی در کاهش بار کادر درمانی دارد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، علیرضا رئیسی، روز چهارشنبه در ارتباط ویدئو کنفرانس، در ابتدا ضمن تقدیر از آن دسته از هموطنانی که با توصیه‌های بهداشتی در مقابله با کرونا همراه بوده‌اند، رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به اهمیت ثبت نام هموطنان در سایت وزارت بهداشت برای غربالگری، گفت: جمع آوری اطلاعات هموطنان، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف وزارت بهداشت داشته است.

رئیسی همچنین بر مقوله ماندن در خانه به عنوان بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، تاکید کرد و افزود: خودداری از ترددهای غیر ضروری، تأثیر بسزایی در کاهش بار کادر درمانی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به آگاهی مردم از توصیه‌های بهداشتی، مبادا فکر کنیم این ویروس رخت بر بسته است. بنابراین، کوچک‌ترین سهل انگاری باعث افزایش موارد ابتلاء و بستری خواهد شد.

رئیسی در مورد فعالیت اصناف گفت: تصمیمی که گرفته شده در صورتی موفق خواهد بود که همه اصناف به پروتکل‌های بهداشتی توجه کنند و موازین بهداشتی رعایت شود.

وی افزود: از سر گیری فعالیت صنوف به معنای دور شدن از خطر ابتلا به کرونا نیست، بلکه با هدف تأمین معیشت مردم، توصیه‌های بهداشتی را مدنظر قرار داده‌ایم.

رئیسی گفت: ما برای ۱۲ هزار شغل، ۱۰۲ پروتکل بهداشتی تعریف کرده‌ایم که می‌بایست از سوی واحدهای صنفی رعایت شود.

وی افزود: نکته مهم این است که صنوف حتماً ثبت نام کنند تا پروتکل‌ های بهداشتی برای آنان ارسال شود.

رئیسی ادامه داد: رعایت پروتکل‌ها باعث آسودگی خیال هموطنان در مراجعه به صنوف خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، در واکنش به مطالبی که پیرامون ثبت نام واحدهای صنفی در سایت وزارت بهداشت برای دریافت مالیات است، گفت: ثبت نام اصناف در سایت وزارت بهداشت هیچ ارتباطی به مالیات ندارد و این ثبت نام فقط مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر