jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۳۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۱

بر اساس تازه‌ترین فهرست منتشر شده توسط نشریه فوربس، اگر چه ویروس کرونا تعداد میلیاردرهای دنیا را کمتر کرده، اما تغییری در فرد صدر این لیست یعنی جف بزوس نداده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، جف بزوس مؤسس و مدیرعامل شرکت آمازون کماکان ثروتمندترین فرد جهان است. هر چند تعداد میلیاردرهای دنیا از ۲۱۵۳ نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲۰۹۵ نفر در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

همچنین میلیاردهای دنیا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ فقیرتر شده و متوسط ثروت آنها از ۸.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در مجموع ثروت ۱۰۶۲ میلیاردر در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر شده و علت اصلی این مساله شیوع ویروس کرونا و به هم ریختگی وضعیت اقتصادی و بازارهای مالی جهان است.

هم اکنون بیشترین تعداد میلیاردرهای دنیا در آمریکا و سپس در چین زندگی می‌کنند. این دو کشور به ترتیب محل سکونت ۶۱۴ و ۴۵۶ میلیاردر جهان هستند.

جف بزوس برترین میلیاردر جهان با ثروت ۱۱۳ میلیارد دلاری برای سومین بار به عنوان برترین میلیاردر دنیا انتخاب شده و این در حالی است که وی پس از طلاق از همسر سابقش در سال گذشته مجبور شد ۳۸ میلیارد دلار از ثروتش را به وی بدهد.

یکی دیگر از چهره‌های برتر دنیای فناوری که در این فهرست حضور دارد اریک یوآن مدیر عامل شرکت زوم است. نرم افزار ویدئو کنفرانس این شرکت در ماه‌های اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا به شدت محبوب شده است. وی با ۵.۵ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۲۹۳ ثروتمندترین افراد جهان است.

رتبه دوم این فهرست کماکان به بیل گیتس مؤسس و مدیرعامل اسبق مایکروسافت اختصاص دارد که ۹۸ میلیارد دلار ثروت دارد و در سال ۲۰۲۰ توانسته یک و نیم میلیارد دلار به ثروت شخصی خود بیفزاید.

لری الیسون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، با ۵۹ میلیارد دلار ثروت شخصی در رتبه پنجم این فهرست قرار دارد. دیگر میلیاردر دنیای فناوری در این فهرست مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک است که با ۵۴.۷ میلیارد دلار فهرست در رتبه هفتم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر