jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۹۹ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۶

رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال در ادعایی جنجالی عنوان کرد قطر با دخالت سیاسی برنده میزبانی جام جهانی 2022 شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، فارس نوشت: به نقل از نشریه «الریاضیه» عربستان، بلاتر، رئیس سابق فیفا اعتراف کرد که وجود «دخالت سیاسی» باعث شد تا قطر میزبانی جام جهانی 2022 را کسب کند.

بلاتر که 17 سال منصب ریاست فیفا را برعهده داشت، عنوان کرد: توافقی در کمیته اجرایی مسابقات فیفا صورت گرفته بود که میزبانی جام جهانی 2018 را به روسیه داده شود و جام جهانی 2022 به آمریکا تعلیق بگیرد  اما بعد از آن یک دخالت سیاسی باعث شد تا قطر میزبان جام جهانی 2022 شود.

وی افزود: پرونده میزبانی جام جهانی 2022 در آمریکا در جلسه شام نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور وقت فرانسه با میشل پلاتینی، عضو وقت کمیته اجرایی فیفا شکست خورد. بعد از آن پلاتینی رای خود را تغییر داد.

بلاتر و پلاتینی در پرونده بزرگ فساد فیفا در سال 2018 هر دو از سمت های رئیس فیفا و یوفا برکنار شدند و به مدت 8 سا ل از هرگونه فعالیت ورزشی محروم شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر