jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۹۹   ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۶

رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال در ادعایی جنجالی عنوان کرد قطر با دخالت سیاسی برنده میزبانی جام جهانی 2022 شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، فارس نوشت: به نقل از نشریه «الریاضیه» عربستان، بلاتر، رئیس سابق فیفا اعتراف کرد که وجود «دخالت سیاسی» باعث شد تا قطر میزبانی جام جهانی 2022 را کسب کند.

بلاتر که 17 سال منصب ریاست فیفا را برعهده داشت، عنوان کرد: توافقی در کمیته اجرایی مسابقات فیفا صورت گرفته بود که میزبانی جام جهانی 2018 را به روسیه داده شود و جام جهانی 2022 به آمریکا تعلیق بگیرد  اما بعد از آن یک دخالت سیاسی باعث شد تا قطر میزبان جام جهانی 2022 شود.

وی افزود: پرونده میزبانی جام جهانی 2022 در آمریکا در جلسه شام نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور وقت فرانسه با میشل پلاتینی، عضو وقت کمیته اجرایی فیفا شکست خورد. بعد از آن پلاتینی رای خود را تغییر داد.

بلاتر و پلاتینی در پرونده بزرگ فساد فیفا در سال 2018 هر دو از سمت های رئیس فیفا و یوفا برکنار شدند و به مدت 8 سا ل از هرگونه فعالیت ورزشی محروم شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر