jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۸۷ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۴

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانش با تمجید از شخصیت شهید «محمدباقر صدر» گفت: عظیم‌ترین ویژگی شهید سید محمدباقر صدر همان اخلاص ایشان نسبت به امت بود و همه زندگی ایشان برای رضای خداوند بود.‎

به گزارش جام جم آنلاین از  خبرگزاری تسنیم، سخنرانی امشب «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان  به‌مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان (سالروز میلاد باسعادت حضرت صاحب العصر و الزمان مهدی موعود عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف) صورت گرفت.
همان طور که روابط عمومی حزب‌الله از پیش اعلام کرده بود سخنرانی امشب نصرالله بیشتر به مسائل فرهنگی و مذهبی اختصاص داشت.
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش از تلاش‌های صورت‌گرفته در لبنان برای مقابله با کرونا تقدیر کرد و گفت:  از همه مسئولان دولت و همه وزارتخانه‌های ذی‌ربط و همه مردمی که در لبنان در نبرد با ویروس کرونا به‌سرمی‌برند، بار دیگر تشکر می‌کنم.
سید حسن نصرالله نبرد علیه شیوع ویروس کرونا را نبردی انسانی دانست که ماهیتی دینی یا سیاسی یا نژادی ندارد.
‎وی در این زمینه همچنین از وزارت بهداشت این کشور تشکر کرد و افزود: به‌طور خاص از وزارت بهداشت و تیم‌های پزشکی که برای مقابله با شیوع کرونا در راستای سلامت لبنانی‌ها تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنیم.
‎دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به تلاش‌های خستگی‌ناپذیر بخش درمانی برای مقابله با کرونا گفت: پیام‌های زیادی از طرف پزشکان مسلمان و سایر پرسنل پزشکی دریافت کرده است که نظیر همان چیزی است که مردان مقاومت در پیام‌های خود در جریان تجاوزگری ماه تموز سال 2006 میلادی (تجاوز 33روزه رژیم اسرائیل به لبنان) گفتند.
سید حسن نصرالله خطاب به پرسنل پزشکی تصریح کرد: پیام شما به من رسید و صحبت شما را شنیدم و بعد از خداوند امید به شماست‎.
وی تصریح کرد: اجازه بدهید که به‌طور خاص از برادران و خواهران در جمعیت پیشاهنگی امام مهدی(عج) از کوچک و بزرگ تشکر کنم زیرا امروز، روز نیمه شعبان، روز ولادت امام مهدی(عج) است. امروز روز عید شما است.
سید حسن نصرالله در بخش مناسبتی به‌شهادت سید محمد باقر صدر هم اشاره و اضافه کرد: نهم آوریل مصادف با شهادت محمد باقر صدر و خواهر ایشان است. ایشان فیلسوفی اسلامی و مرجعی دینی بود.‎
‎وی با تمجید از شخصیت شهید صدر افزود: عظیم‌ترین ویژگی امام شهید سید محمد باقر صدر همان اخلاص ایشان نسبت به امت و فداکاری کامل ایشان بود؛ به‌گونه‌ای که هیچ ملاحظات شخصی وجود نداشت بلکه زندگی ایشان به‌طور کامل در راه رضای خداوند متعال بود.
سید حسن نصرالله در این زمینه به نقل قولی از شهید صدر درباره انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام(رض) پرداخت و گفت: بزرگترین شاهد اخلاص سید محمد باقر صدر این بود که وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، ایشان تأکید کرد که امام خمینی هدف انبیای الهی و رؤیای ایشان را تحقق بخشید.
‎دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: سید محمد باقر صدر گفت که "در امام خمینی ذوب شوید؛ همان‌طور که ایشان در اسلام ذوب شدند." یعنی مردم در ولایت امام و رهبری ایشان ذوب شوند، لذا از منظر اخلاص، ایشان از انقلاب و امام خمینی و جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی کردند.
‎سید حسن نصرالله همچنین در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به ایده «پیوند قلوب» و درخواست از مردم برای پیوستن به این کمپین گفت: ایده پیوند قلوب را شماری از علما در سراسر جهان مطرح کردند و ما با آن موافقت کردیم و این ایده‌ای خوب برای دعا برای تعجیل فرج امام مهدی(عج) و پایان شیوع کرونا است.‎ ما بر مشارکت به کمپین پیوند قلب‌ها تأکید می‌کنیم و طبیعتاً از منازل خواهد بود.‎
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، بخش اعظم سخنان سید حسن نصرالله به مسائل مذهبی از جمله فضیلت نیمه ماه شعبان ، جعل روایات و احادیث و سقوط اخلاقی در غرب و نیز ناامیدی انسان و اینکه انسان سرانجام از یاس و ناامیدی به خدا پناه می‌برد اختصاص داشت .
دبیر کل حزب الله با تاکید به اینکه اعتقاد به منجی منحصر به مسلمانان و شیعیان نیست و مسیحیان نیز معتقد به رجعت حضرت عیسی مسیح (ع) هستند  به نگرانی صهیونیست‌ها از ظهور مهدی موعود (ع)  اشاره کرد و گفت:  هم‌ اکنون در فلسطین اشغالی رژیم غاصبی وجود دارد که نگران حفظ موجودیت سیاسی خویش است و بیم دارد  بیش از هشتاد سال عمر نکند.
سید حسن نصرالله با اشاره به سقوط اخلاقی در غرب در این باره به اظهارات برخی  مقامات فرانسوی اشاره کرد که گفتند برای تست واکسن و داروی کرونا از آفریقایی‌ها استفاده کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر