jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۱۶ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۹

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: نمی‌توانیم تاریخی را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کنیم چون تیم‌ها نیاز به آمادگی و آماده سازی خود دارند.

به گزارش جام جم آنلاین ،دکتر امیرعباس لشگری در خصوص اینکه از چه زمانی قرار است مسابقات ورزشی شروع شود؛ اظهار داشت:‌ ابتدا باید این نکته را متذکر شوم که فدراسیون پزشکی ورزشی برای سلامت در جامعه است و خط مقدم در این رابطه حفظ سلامت ورزشکاران خواهد بود.

وی افزود: این موضوع برای ما اهمیت زیادی دارد. پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و ستادملی مبارزه با کرونا تبین می شود ر ا باید سرلوحه کار خودمان قرار دهیم و طبق آن جلو برویم. همچنین در وزارت طبق دستورات وزیر ورزش و جوانان و از زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا شروع به کار کرد، تصمیماتی گرفته شد که سلامت ورزشکاران مدنظر قرار گرفته شود. سرایت و شیوع بیشتری گرفته شده است ولی حداقل آسیب به ورزشکاران رسیده و خدا را شکر که کمترین آلودگی را در ورزشکاران داشتیم.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا چه اقداماتی انجام دادند، تصریح کرد: در اواخر بهمن ماه که این ستاد تشکیل شد در اولین قدم هفته بیست و یکم لیگ برتر را بدون تماشاگر برگزار کردیم که به تائید وزارت بهداشت هم رسید و وقتی دیدیم شیوع و سرعت بیماری بالا می‌رود در دومین قدم نیز تمرینات و مسابقات را کنسل کردیم.

لشکری در خصوص  اینکه از چه زمانی تمرینات و سپس مسابقات برگزار خواهد شود، گفت: قطع به یقین بسته به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد. وزارت بهداشت و درمان در سطح کشور در حال بررسی شیوع بیماری است و برهمین اساس تصمیم گرفته شد که هم تمرینات و مسابقات را قطع کنند.

وی افزود: نمی‌توانیم تاریخی را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کنیم چون تیم‌ها نیاز به آمادگی و آماده سازی خود دارند و نمی‌توانیم بگوییم از فردا مسابقات را شروع کنیم. حداقل آنها باید 2-3 هفته تمرینات آماده سازی را انجام دهند و سپس در مسابقات لیگ شرکت کنند و هنوز هیچ دستوری از وزارت بهداشت نرسیده که اعلام کنیم. ولی سعی داریم بهترین تصمیم را برای ورزشکاران اتخاذ کنیم تا به سلامتی به میادین ورزشی برگردند.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی - ورزشی در خصوص اینکه در کشور ورزشکار مبتلا به ویروس کرونا زیاد نداریم، عنوان کرد: به شرطی که شرایط بهتر از قبل شود مسابقات را از سر خواهیم گرفت و طبق داده‌های وزارت بهداشت ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری خواهد کرد و هنوز به صورت قطعی نمی‌توانیم کنسلی مسابقات را اعلام کنیم. با وزارت بهداشت هماهنگ هستیم و پروتکل‌هایی که مورد تائید قرار می‌گیرند را در ورزش پیاده می‌کنیم. بهترین تصمیم سلامت ورزشکاران است که باید حفظ شود و اگر تعداد مبتلایان رو به کاهش باشند مجددا تمرینات تیم‌ها از سر گرفته می‌شود و رعایت مسائل ایمنی بیایند و در یک محیط ایمن به فعالیت خود ادامه دهند و لذا می‌توانیم اجازه دهیم تا نقطه امنی برای ورزشکاران به وجود بیاید تا مسابقات را با حضور تماشاگر برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران می‌توانند به سایت فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کنند و آزمون آنلاین مقابله با کرونا را در آنجا قرار داده‌ایم و تمام اهالی ورزش می توانند از این اطلاعیه‌ها روی سایت استفاده کنند. تا امروز فقط قسمت اداری فدراسیون‌ها می‌توانند در محل فعالیت خود حضور پیدا کنند و این اطلاعیه بحثی درباره تمرینات و فعالیت تیم‌های ورزشی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر