jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۰۱ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۹

مقامات بهداشتی چین امروز سه شنبه اعلام کردند برای نخستین بار بعد از شیوع ویروس کرونا در این کشور، در شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی در چین بر اثر کرونا ثبت نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، با این حال مقامات چین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ مورد وارداتی مبتلا به کرونا و ۳۰ مورد ناقل خاموش هم در این کشور ثبت شده است.
 گزارش حاکی است شمار مبتلایان به کرونا تا کنون در چین به ۸۱ هزار و ۷۴۰ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۳۱ تن رسیده است در حالی که مجموع ناقلان خاموش هم به عدد یک هزار و ۳۳ تن افزایش یافته است.
کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین گزارش کرد با ترخیص ۸۹ بیمار در شبانه روز گذشته در این کشور، شمار کل بهبو یافتگان در چین به ۷۷ هزار و ۱۶۷ تن رسیده است.
بر اساس این گزارش در مناطق هنگ کنگ، تایوان و ماکائو هم یک هزار و ۳۳۱ تن به کرونا مبتلا شده، ۲۸۳ تن درمان و ۱۹ تن هم فوت شده اند.
ووهان مرکز استان هوبی که نزدیک به ۷۶ روز است که در قرنطینه است قرار است از بامداد روز ۸ آوریل/چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹/ به طور کلی از قرنطینه خارج شود و مردم اجازه ورود به این شهر پیدا کنند.
این شهر از ساعت ۱۰ صبح روز ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ /۳ بهمن ۱۳۹۷/ تا کنون قرنطینه شده است.
شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 
شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر، در سراسر جهان به یک میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۷۴ هزار و ۶۹۷ تن گزارش شده است و ۲۷۸ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود یافته‌اند. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر