jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۶۷ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۴

متخصصان نسبت به استفاده از الکل برای مقابله با ویروس کرونا هشدار داده اند زیرا مصرف آن می تواند پیامدهای جدی بر سلامت روحی و جسمی داشته باشد.

به گزارش جام جم آنلاین ، بازوی اروپایی سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفته است كه تكیه بر الكل یك "راهبرد بی فایده در مقابل کرونا" است.

مقامات بهداشتی همچنین گفتند که الكل بعید است كه در كاهش استرس در هنگام بروز اضطراب همه گیر و جهانی كمك كند.

همچنین کارشناسان هشدار داده اند که اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا حتی سبب افزایش مصرف دخانیات هم شده است.

سازمان جهانی بهداشت تاکید ویژه ای بر روی این مسئله دارد که افراد به هیچ عنوان جز در ضرورت از خانه خارج نشوند و این تاکید را بیشتر بر روی افراد 70 سال به بالا دارد.

دکتر مالک یکی از پزشکان سازمان جهانی بهداشت در اینباره گفت: افراد مسن و افراد دارای شرایط بهداشتی خاص، نسبت به Covid-19 آسیب پذیرتر هستند. برخی از افراد مسن ممکن است قبلاً از نظر اجتماعی منزوی شده باشند و اکنون نیز احساس تنهایی می کنند که می تواند سلامت روانی را بدتر کند.

به گزارش جام جم آنلاین تا کنون استفاده از الکل های صنعتی و تقلبی در ایران جان افراد زیادی را گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر