jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۵۶۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۱

رهبر جنبش انصارالله یمن مقاومت بی‌مثال ملت این کشور در برابر تهاجم ائتلاف سعودی را ستود و در ادامه اعلام کرد، ائتلاف متجاوز به یمن علی‌رغم تمام حمایت‌های بین‌المللی، متحمل شکستی واقعی شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) به مناسبت پنج سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی و ورود این جنگ به سال ششم سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، وی در ابتدای این سخنرانی به مناسبت «روز ملی ایستادگی»، مقاومت ملت یمن در برابر ائتلاف سعودی را یک ایستادگی اسطوره‌ای و بی‌نظیر در تاریخ یمن خواند.

عبدالملک الحوثی در ادامه از تمام ملت یمن بویژه رزمندگان یمنی در میدان جنگ به خاطر تمام فداکاری‌ها و ایستادگی‌ها قدردانی کرد.

وی ادامه داد: از لحظه اول این تجاوز از کشنده‌ترین سلاح‌ها برای هدف گرفتن و تخریب تمام امکانات خدماتی یمن استفاده شد. بنابراین مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها، منازل، پلها، بندرها و فرودگاه‌ها هدف گرفته شد و حتی از آثار تاریخی هم نگذشتند.

رهبر انصارالله یمن در ادامه گفت، ائتلاف با توجه به امکانات زیاد خود و برخورداری از پوشش بین‌المللی فکر می‌کرد طی چند هفته یا نهایتا چند ماه کار یمن را یکسره می‌کنند اما پس از اینکه در این موضوع شکست خورد به کشتار، توطئه و برنامه‌های دیگر مانند فتنه انگیزی روی آورد تا اراده و روحیه ملت یمن را تضعیف کند اما به خواست خدا و بیداری ملت شکست خورد.

وی تأکید کرد:اقدامات دشمن در مناطق اشغالی ماهیت آن به عنوان اشغالگر را فاش کرد و اعترافات خیانتکاران نشان داد وضعیت آنها مانند وضعیت یک اشغالگر است.

رهبر انصارالله یمن سپس تصریح کرد، ایستادگی ملت یمن با توکل به خدا ادامه خواهد داشت و تمام توطئه‌ها را شکست خواهد داد. دشمن به یک شکست واقعی رسیده و بر سر این موضوع اتفاق‌نظر وجود دارد.

عبدالملک در ادامه گفت، ارتقای توانایی‌های نظامی یمن ادامه داد و امروز ملت یمن از توانایی نظامی پیشرفته و متنوعی برخوردار است و انواع سلاح‌ها را تولید می‌کند، «تولیدات نظامی امروز ما علیرغم محاصره و وضعیت سخت اقتصادی شامل سلاح کلاشینکف تا موشک‌های بالستیک و پهپاد می‌شود».

وی در ادامه به تلاش‌های بسیار زیاد دستگاه‌های امنیتی یمن پرداخت و گفت، آنها با جنگی سخت روبرو بوده‌اند و دستاوردهای زیادی در تمام جبهه‌ها به دست آورده‌اند.

رهبر انصارالله ادامه داد، بیشتر مسیرها از نقطه سفر آغاز شد تا اینکه به پیروزی و تثبیت معادلات و ایجاد موازنه بازدارندگی شد. موشک‌های بالستیک و پهپادهای یمنی امروز از دقت بالا و قدرت تخریبی بالایی برخوردارند که موازنه بازدارندگی را تثبیت می‌کنند.

عبدالملک سپس گفت، ائتلاف سعودی باید از شکست خود در تمامی زمینه‌ها درس بگیرد. برآوردها و پژوهشها نشان می‌دهد خسارت‌های اقتصادی بزرگی به عربستان سعودی وارد شده و چشم‌اندازهای این کشور شکست خورده است. اقتصاد امارات و عربستان در مرحله بحران است وعقبگرد آنها ادامه پیدا خواهد کرد.

رهبر انصارالله یمن تأکید کرد، علاوه بر آن نظام عربستان سعودی با بحران سیاسی روبروست و بازداشت‌ها در داخل خاندان پادشاهی این کشور و تعقیب‌ها در داخل و خارج دلیل بر آن است. شکست نظامی عربستان علیرغم حمایت آمریکا ، مورد تمسخر قرار گرفتن از سوی این کشور و باج‌خواهی‌های واشنگتن یک واقعیت است.

وی گفت، متأسفانه دو نظام عربستان و امارات این ذهنیت عمومی را به وجود آورده‌اند که آنها بدتر از اسرائیل هستند. آمریکا و اسرائیل دنبال این هستند که نمونه‌ای بیرحم و وحشی از عربستان و امارات به جاری اسرائیل ارائه دهند.

الحوثی خطاب به ائتلاف متجاوز تأکید کرد: ادمه این تجاوز پس از این همه شکست و خسارت فایده‌ای ندارد و ادامه جنگ پس از ۵ سال شما را به اهداف شومتان نخواهد رساند. آیا شما درس نمی‌گیرید؟

وی گفت: توجیهی برای ادامه حملات شما وجود ندارد. این درست نیست که یک ملت خطری برای امنیت احدی در محیط عربو اسلامی خود باشد.هر کسی که موضعی اصولی در قبال مسایل امت اسلامی ما دارد خطری برای احدی نیست. شما باید در اصل دیدگاهتان نسبت به دیگران و ملت یمن تجدیدنظر کنید. ملت یمن شایسته آزادی و استقلال است و هر کسی فکر می‌کند می‌توند آن را به ابزاری تحت تسلط خودش قرار دهد در توهم است.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد: کسی که سعی می‌کند ما را به تابع بودن عادت دهد، ناامید خواهد شد و به اهدافش نخواهد رسید. عربستان باید دیدگاه‌ها سیاه خود را تغییر دهد و به حق همجواری احترام بگذارد. کسی که برای ذلت ملت یمن می‌کوشد خیال‌پرداز است.

«عادل الجبیر» وزیر خارجه پیشین عربستان سعودی در ۲۶ مارس ۲۰۱۶ از کاخ سفید تشکیل ائتلافی برای عملیات نظامی علیه یمن تحت عنوان «عاصفه الحزم» را اعلام کرد. پنج سال از این جنگ و محاصره یمن گذشته و یمن نه تنها موفق به ایستادگی شده بلکه قادر به ایجاد قدرت بازدارندگی در برابر ائتلاف سعودی ، پاسخ به حملات آن و زدن اهداف نظامی و حیاتی ائتلاف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر