jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۵۶۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۴

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در حال حاضر از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت سیلاب فقط 130 راه روستایی مسدود است، گفت: امدادرسانی به این روستاهای سیل‌زده از طریق خودروهای کمک‌دار انجام می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، رضا اکبری در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جاده‌ها در استان‌های سیل‌زده کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: از حدود 620 راه روستایی مسدود در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان، اغلب جاده‌های روستایی باز شده است و کمتر از 130 راه روستایی مسدود به علت سیلاب داریم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از این تعداد 50 راه روستایی کماکان باز نشود و آن هم به دلیل آن است که از امشب سامانه جدید وارد کشور می‌شود و روز آینده در این مناطق بارش شدید خواهیم داشت و در این 50 راه روستایی هم اغلب جاده‌ها از مسیر رودخانه عبور کرده است و تا فروکش شدن کامل آب، امکان بازگشایی مسیر فراهم نیست.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با این حال امدادرسانی از طریق خودروهای کمک‌دار به این روستاها تا زمان فروکش شدن آب انجام می‌شود.

اکبری بیان کرد: در حال حاضر هیچ جاده اصلی و جاده فرعی مسدود به علت سیلاب نداریم و فقط 12 راه فرعی مسدود داریم که آن هم از سوی مقامات محلی در راستای مقابله با شیوع کرونا مسدود شده است.

وی ادامه داد:‌ تا شب گذشته برای بازگشایی جاده‌های مسدود به علت سیلاب، 890 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و 174 اکیپ راهداری،‌بازسازی راه‌ها را انجام داده‌اند، البته در این مدت در همه استان‌های سیل‌خیز، اکیپ راهداری داشتیم، اما در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان دوسوم اکیپ‌های راهداری مستقر بودند.

وی با بیان اینکه 174 اکیپ بازسازی جاده‌ها در حال حاضر در استان‌های مذکور فعال هستند، گفت:‌ از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت سیلاب، در حال حاضر فقط 120 راه روستایی مسدود داریم، البته در این مدت راه‌های فرعی و اصلی نیز به علت سیلاب مسدود می‌شد که تعداد آنها انگشت‌شمار بود و بلافاصله بازگشایی می‌شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر