jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۵۶۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۴

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در حال حاضر از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت سیلاب فقط 130 راه روستایی مسدود است، گفت: امدادرسانی به این روستاهای سیل‌زده از طریق خودروهای کمک‌دار انجام می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، رضا اکبری در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جاده‌ها در استان‌های سیل‌زده کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: از حدود 620 راه روستایی مسدود در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان، اغلب جاده‌های روستایی باز شده است و کمتر از 130 راه روستایی مسدود به علت سیلاب داریم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از این تعداد 50 راه روستایی کماکان باز نشود و آن هم به دلیل آن است که از امشب سامانه جدید وارد کشور می‌شود و روز آینده در این مناطق بارش شدید خواهیم داشت و در این 50 راه روستایی هم اغلب جاده‌ها از مسیر رودخانه عبور کرده است و تا فروکش شدن کامل آب، امکان بازگشایی مسیر فراهم نیست.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با این حال امدادرسانی از طریق خودروهای کمک‌دار به این روستاها تا زمان فروکش شدن آب انجام می‌شود.

اکبری بیان کرد: در حال حاضر هیچ جاده اصلی و جاده فرعی مسدود به علت سیلاب نداریم و فقط 12 راه فرعی مسدود داریم که آن هم از سوی مقامات محلی در راستای مقابله با شیوع کرونا مسدود شده است.

وی ادامه داد:‌ تا شب گذشته برای بازگشایی جاده‌های مسدود به علت سیلاب، 890 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و 174 اکیپ راهداری،‌بازسازی راه‌ها را انجام داده‌اند، البته در این مدت در همه استان‌های سیل‌خیز، اکیپ راهداری داشتیم، اما در جنوب و شمال استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان دوسوم اکیپ‌های راهداری مستقر بودند.

وی با بیان اینکه 174 اکیپ بازسازی جاده‌ها در حال حاضر در استان‌های مذکور فعال هستند، گفت:‌ از 630 راه روستایی و فرعی مسدود به علت سیلاب، در حال حاضر فقط 120 راه روستایی مسدود داریم، البته در این مدت راه‌های فرعی و اصلی نیز به علت سیلاب مسدود می‌شد که تعداد آنها انگشت‌شمار بود و بلافاصله بازگشایی می‌شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر