jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۸۳۳   ۲۴ اسفند ۱۳۹۸  |  ۰۹:۱۱

تحقیقاتی که در چین بر روی ویروس کرونا انجام می شود یک نتیجه نگران کننده را رقم زده است. ویروس کرونا در بدن فردی که این بیماری را پشت سر گذاشته تا دو هفته باقی می ماند. اما سوال بسیار مهم اینجاست که آیا این ویروس بعد از نقاهت همچنان قابلیت آلوده کردن فرد و سرایت به دیگران را دارد یا خیر؟

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از livescience، بر اساس پژوهش‎های انجام شده ویروس کرونا ویروسی است که پایداری چندانی ندارد اما یافته های نگران کننده حاکی از آن است که این ویروس در بدن فردی که بهبود یافته تا دو هفته باقی می ماند اما پژوهشگران می گویند این ویروس قابلیت سرایت هم پیدا می کند.

کریس جانسون ، اپیدمیولوژیک برجسته اما نظر دیگری دارد. او می گوید بیمارانی که بهبود یافته اند احتمال خیلی کمی برای آنها وجود دارد که به وسیله ویروسی که تا دو هفته بعد از نقاهت در بدن آنها باقی می ماند دوباره مبتلا شود. نتیجه این پژوهش ها در ژورنال جاما به چاپ رسیده است.

تحقیقاتی که در این باره انجام شده است بر روی چند فرد 30 تا 36 ساله بود که بیماری کرونا را به سلامت پشت سر گذاشته اند. تمامی این بیماران بعد از دوران نقاهت دیگر به بیماری مبتلا نشدند با وجود اینکه ویروس کرونا تا دو هفته در بدن آنها باقی ماند. آنها بعد از نقاهت دو بار دیگر تست کرونا دادند که هر دو بار منفی بود. اما به هر حال بخش مهم این تحقیقات در این چند خط خلاصه می شود که افراد بهبود یافته از ویروس کرونا تا دو هفته این ویروس را درون خود دارند.

اما بر اساس گزارش رویترز یک فرد در ژاپن که به ویروس کرونا مبتلا شده بود با اینکه بهبود یافته بود اما بعد از چند روز مجددا به کرونا مبتلا شد. مشخص نیست که برای این بیمار دقیقا چه اتفاقی افتاد که ویروس موجود در بدن او دوباره فعال شد. با اینکه تحقیقات نشان داده که بهبودیافتگان کرونایی دیگر به این بیماری مبتلا نمی شوند اما همین بیمار ژاپنی که دوباره بعد از نقاهت گرفتار کرونا شد نشان داد که ماجرا فراتر از این حرف هاست و زنگ خطر به صدا درآمده است.

ابنزر تومبان متخصص ویروس شناس در دانشگاه میشیگان گفت: ویروس ها حتی در صورت بهبودی بیماری در سطح بدن قرار میگیرند. عنوان مثال ، ویروس زیک و ویروس ابولا ماهها بعد از بهبودی بیمار به ماه می چسبند.

به هر حال ویروس کرونا نشانه هایی از این دارد که بعد از بهبود بیمار دوباره فعال شود و این احتمال بسیار نگران کننده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر