jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۷۲۲   ۰۵ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۵:۰۳

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران از کشف انبارهای متعدد احتکار ماسک با موجودی 500 هزار ماسک خبر داد و گفت: قرار است تمام این اقلام تحویل دانشگاه‌های علوم پزشکی شود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی اسفنانی در گفتگو با فارس گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم نیاز زیادی به مصرف ماسک و دستکش‌های یکبار مصرف پیدا کرده‌اند در نتیجه از دو، سه روز گذشته به مسأله تأمین این اقلام مورد نیاز ورود کرده‌ایم.

وی با اشاره به اعزام گشت‌های تعزیرات برای برخورد با سودجویان و متخلفان در این حوزه، گفت: همزمان از یکی، دو هفته پیش اعزام اکیپ‌های بازرسی را فعال کرده‌ایم و از طرح داروخانه‌ها، مراکز تولید و توزیع ماسک، دستکش یکبار مصرف، ژل و اسپری‌های ضدعفونی‌کننده‌ این بررسی‌ها آغاز شده تا با متخلفان احتمالی برخورد شود.

اسفنانی گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی با تعزیرات هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌اند البته پرونده‌هایی در این خصوص تشکیل شده چنانچه در روز گذشته در گشت‌های مشترکی که انجام شد 550 هزار ماسک در سطح داروخانه‌ها کشف شد که این داروخانه‌ها یا اقدام به عرضه نکرده و احتکار کرده بودند و یا این اقلام را گران به مردم می‌فروختند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: بنابراین هر موردی چنانچه از این تخلفات به تعزیرات گزارش شود به صورت فوری و خارج از نوبت به آن رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: تخلف در زمینه مواد ضدعفونی‌کننده و ژل‌ها کم بوده اما در زمینه ماسک احتکار و گران‌فروشی دیده شده است، انبارهای احتکار کشف و شناسایی شده و اقلام آنها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل داده خواهد شد.

اسفنانی تأکید کرد: با توجه به شرایط موجود مردم از هجوم برای خرید ماسک یا دستکش خودداری کنند و چنانچه با موارد تخلف مواجه شدند حتماً از طریق سامانه 135 در سازمان تعزیرات تماس بگیرند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران همچنین افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و سیاست‌های پیش‌رو در وزارت بهداشت از امروز با توجه به توزیع رایگان ماسک عرضه این اقلام (ماسک) توسط داروخانه‌ها عرضه خارج از شبکه محسوب می‌شود و ممنوعیت خرید و فروش در داروخانه‌ها مورد تأکید ما است و هر گونه فروش پیگرد قانونی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر