jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۴۱۲   ۳۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۴:۲۹

معاون سیما از تولید حدود 2000 قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود 600 ساعت از شبکه‌های تلویزیون خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر میرباقری معاون سیما در مراسم اعزام واحدهای سیار تلویزیونی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مرحله دوم خبرگان رهبری در برخی استان‌ها در روز جمعه گفت: انتخابات در کشور ما از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است و رسانه ملی همچون ادوار گذشته، وظیفه خود می‎داند که این حماسه مردمی را از قاب تصویر روایت کند.

میرباقری افزود: طبق فرمایش و تاکید مقام معظم رهبری، وجود یک مجلس قوی و مقتدر با مشارکت و حضور حداکثری هم باعث تقویت و آبروی کشور و امنیت نظام می‎شود و هم خنثی‎کننده توطئه‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و حضور حداکثری مردم با یک انتخاب صحیح، تکمیل کننده آن است.

معاون سیما با اشاره به پخش حدود600 ساعت برنامه انتخاباتی از شبکه‌های سیما تصریح کرد: ما در رسانه ملی برای تحقق این هدف و تعالی کشور از ماه‌های قبل، برنامه‌های آگاهی و بصیرت بخشی و آموزشی فراوانی را در دستور کار قرار دادیم و حدود 2000 قسمت برنامه هم تولید و پخش شده است و البته پخش آن ادامه دارد.

وی افزود: ما اکنون در آستانه برگزاری انتخابات یازدهم مجلس هستیم و اکثر برنامه‌های شبکه‌های سیما را به موضوع انتخابات معطوف کرده‎ایم و تمامی‌شبکه‌های ملی از برنامه‌های صبحگاهی گرفته تا عصرگاهی و شبانگاهی به صورت ویژه به مباحث مربوط به انتخابات می‌پردازند و با پخش نماهنگ‎ها و کلیپ‎های انتخاباتی علاوه بر ایجاد شور و اشتیاق حضور، مردم را برای روز انتخابات آماده می‌کنند.

دکتر میرباقری خاطرنشان کرد: همان طور که رسانه ملی از مدت‎ها پیش با تولید برنامه‌های ویژه انتخاباتی با حضور کارشناسان و نخبگان سیاسی، زمینه لازم را برای اطلاع‎رسانی به منظور انتخاب اصلح آماده و پخش کرده، برای روز جمعه که حماسه اصلی حضور مردم است به پاس این حضور در پای صندوق‎ها، سیمای جمهوری اسلامی لحظه به لحظه آن را پوشش می‎دهد.

معاون سیما تاکید کرد: همکاران ما در حوزه تولید و فنی، مهیای حضور در حوزه‌های انتخاباتی هستند تا حضور پرشور مردم را منعکس کنند و ما امروز به صورت نمادین در تهران برای اعزام واحدهای سیار پخش زنده تلویزیونی حاضر شدیم تا بخش کوچکی از تلاش و مساعی همکاران رسانه ملی را برای به تصویر درآوردن حماسه مردمی‌بیان کنیم.

دکتر میرباقری اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌ها، یک حضور پرشور و حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود و انتخابات مجلس را پیش‎بینی می‌کنیم و امیدواریم ملت بزرگ ایران بتواند با تشکیل یک مجلس قوی، هوشمند و انقلابی مسیر تعالی و رشد کشور را رقم بزنند.

احمد امیرحائری قائم مقام مرکز تولید فنی سیما که مسئولیت ارتباط و پشتیبانی تولید و فنی روز انتخابات را بر عهده دارد نیز گفت: برای پوشش مناسب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 18 نقطه در سطح شهر تهران و اطراف پایتخت در شهرهای شهریار، ورامین، اسلامشهر، رباط کریم و شهرری در نظر گرفته شده که واحدهای خبری در آن جا مستقر می‌شوند.11 واحد سیار، 2 سیستم پرتابل و 5 سیستم ارتباط اینترنتی داریم و البته این سیستم برای پوشش اینترنتی قدرت مانور بیشتری دارند و صندوق‎های بیشتری را پوشش می‎دهد.

حائری افزود: برای پوشش این رویداد بزرگ، بیش از450 نفر از همکاران واحدهای فنی، تولید، پشتیبانی، ترابری و ارتباطات از صبح روز جمعه 2 اسفند آماده خدمت‎رسانی هستند و این تعداد البته بدون احتساب همکاران عزیز در پخش و همکاران ستادی است که با درنظرگرفتن این دوستان، تعداد عزیزانی که برای انتخابات به صورت ویژه خدمت‌رسانی می‌کنند به حدود 800 تا 850 نفر می‎رسد.

وی ادامه داد : 13 سیستم ارتباطی ثابت داریم که 8 سیستم واحد سیار SNG است و 5 واحد لینک است که ارتباطات مستقیم را می‎دهد و از ساعت 7 صبح روز جمعه دوم اسفند تا ساعتی که ستاد انتخابات پایان رای گیری را اعلام کند ارتباط زنده خواهیم داشت و تمام تصاویر این 18 نقطه به نودال پخش می‎رسد و شبکه‌ها حتی شبکه خبر و معاونت برون‎مرزی می‎توانند از این تصاویر و گزارش‎ها بهره‎برداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر