jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۶۹۷۸   ۲۱ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۹:۲۳

وزیر بهداشت گفت: ۳۶ مبادی مرزی با تجهیزات کامل، برای مقابله با کرونا ویروس کنترل می‌شود.

کنترل مبادی مرزی کشور برای مقابله با کرونا

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی، وزیر بهداشت صبح امروز در مراسم رونمایی از سامانه برخط اطلاعات بیمه شدگان که در سازمان مرکزی بیمه سلامت برگزار شد، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دستاورد‌های عظیمی در نظام سلامت کشور به دست آمده است.

نمکی تاکید کرد: من به نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی و به خصوص به خانه بهداشت و بهورز‌ها به عنوان سرباز‌های خط مقدم بهداشت و درمان، نمره خوبی می‌دهم. برخی از بهورز‌ها با ۶ کلاس سواد، مراقبت‌های بهداشتی را به بهترین نحو انجام داده اند.

وی افزود: امروزه پوشش واکسیناسیون در کشور به صد در صد رسیده است و میزان مرگ و میر کودکان، نوزادان و مادران باردار کاهش پیدا کرده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت آغاز ریل گذاری برای انجام کار‌های دیگری مانند پزشک خانواده و نظام ارجاع است به همین دلیل من تاکید زیادی بر راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت در کشور داشته ام، زیرا معتقد بودم که اگر این طرح به خوبی انجام شود تمام هزینه‌های نظام سلامت به خوبی مدیریت می‌شود.

نمکی تصریح کرد: ما قبول داریم بین همکارانمان افراد خاطی هستند اما جامعه پزشکی بسیار ایثارگر و با گذشت است و در جریان حوادث مختلف رکورد‌های خوبی را به ثبت رسانده‌اند.

وزیر بهداشت گفت: در ابتدای سال با وجود مشکلات مالی خدمات رسانی به ۲۵ استان سیل زده را انجام دادیم و با وجود انبوه حیوانات کشته شده در سیل، از اپیدمی بیماری جلوگیری کردیم.

وی در مورد کرونا ویروس جدید، افزود: تا این لحظه هیچ مورد تایید شده ای نداریم و تمامی موارد مشکوک را به طور منظم معاینه می‌کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ۳۶ مبادی مرزی با تجهیزات کامل، برای مقابله با کرونا ویروس کنترل می‌شود؛ حتی زباله‌های هواپیمایی که دانشجویان را از چین آورد با روش مشخصی امحا کردیم. تمام زباله های مرکز نگهداری را نیز با روش تعریف شده، امحا می‌کنیم.

نمکی یادآوری کرد: تا امروز تمامی پروازها به سمت چین قطع بوده است. امیدواریم تا دو هفته آینده بتوانیم فاز اول کرونا را مدیریت کنیم.

فاز اول کرونا را بدون ابتلا به خوبی در کشور مدیریت کرده‌ایم

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشجویان با پرواز خصوصی وارد کشور شده اند و از نظر امکانات در بهترین شرایط به سر می برند.

وی گفت: قرار بود امروز تست تخصصی «کرونا ویروس» از دانشجویان گرفته شود؛ تا به این لحظه هیچ علائمی مبنی بر بروز بیماری کرونای جدید در آنها دیده نشده است.

نمکی تاکید کرد: باتوجه به اینکه تاکنون هیچ مورد اثبات شده‌ای از ویروس کرونای جدید در کشور وجود ندارد؛ اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر ادامه پیدا کند، فاز اول کرونا را بدون ابتلا، به خوبی در کشور مدیریت کرده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر