جدیدترین موضع گیری خصمانه پسر پادشاه عربستان علیه ایران

معاون وزیر دفاع عربستان و پسر ملک سلمان در جدیدترین موضع گیری خود درباره ایران، ادعاهای بی اساسی علیه تهران مطرح کرد.
کد خبر: ۱۲۴۵۷۱۲
جدیدترین موضع گیری خصمانه پسر پادشاه عربستان علیه ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان و برادر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مدعی شد: ایران بزرگترین خطر برای خاورمیانه است و باید به آنها فشار وارد شود تا از یک جنگ منطقه ای گسترده جلوگیری شود.

وی ادعا کرد: ایران و نائبان آن از یکسو و گروههای تروریستی مانند داعش و القاعده از سوی دیگر بزرگترین خطر برای منطقه و امنیت جهانی هستند و هر دو روی یک سکه هستند و احترامی به حاکمیت کشورها و قانون بین المللی نمی گذارند.

پسر پادشاه عربستان مدعی شد: ایران خواهان صدور انقلاب و ایدئولوژی توسعه طلبانه است و ایران نمی خواهد که کشورهای دیگر در منطقه شریکانش باشند بلکه خواهان آن است که بخشی از طرحهای توسعه طلبانه آن باشند. ما چشم انداز ۲۰۳۰ را داریم که ما را به سوی جلو پیش می برد و آنها چشم انداز ۱۹۷۹ را دارند که تلاش می کند که منطقه و عربستان را به سمت عقب ببرد.

خالد بن سلمان ادعا کرد: ۱۶۰ موشک بالستیک ایران در حال حاضر به سوی عربستان نشانه گرفته شده است و باوجود آن است که عربستان یک تیر هم به سوی ایران شلیک نکرده است. اگر کاری انجام ندهیم مشابه کاری که سالیان گذشته انجام داده ایم این به نزاع بزرگ منجر خواهد شد زیرا پنج سال قبل موشکهای بالستیک به سوی عربستان نشانه گرفته نشده بودند و ۲۰ سال قبل شبه نظامی ایرانی در عراق وجود نداشت. اقدامات تنش آفرین ایران در منطقه به نزاع بزرگ منجر می شود.

وی مدعی شد: عربستان در راستای استقلال کشورهای منطقه و برقراری امنیت و ثبات در خاورمیانه حرکت می کند. ریاض مسئول برافروخته شدن جنگ در یمن نیست و به منظور حمایت از دولت مشروع بین المللی علیه حوثی ها مورد حمایت تهران و نیز مقابله با القاعده وارد جنگ شده است. حوثی ها باید انتخاب کنند که گروه سیاسی در یمن باشند یا شبه نظامی ایرانی و حزب الله دیگر.

برادر محمد بن سلمان در ژستی فریبکارانه ملت ایران را ملتی بزرگ و مستحق زندگی بهتر دانست و در اظهاراتی مداخله جویانه ادعا کرد: حکومت ایران باید همانند عربستان! در راستای برآورده کردن نیازهای شهروندان خود به جای رفتار خبیث در منطقه، حرکت کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها