jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۸۷۲   ۱۲ دی ۱۳۹۸  |  ۱۰:۱۷

نیروهای امنیتی وابسته به امارات در یمن با حمله به ترمینال کانتینری بندر «عدن» ۱۸ میلیارد ریال یمنی متعلق به بانک مرکزی این کشور را سرقت کردند.

نیروهای وابسته به امارات ۱۸ میلیارد را در «عدن» غارت کردند

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، اعضای یک نیروی امنیتی که توسط «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب» وابسته به امارات به کار گرفته شده بودند، به ترمینال کانتینری بندر «عدن» در جنوب یمن حمله کردند و اموال متعلق به بانک مرکزی یمن در عدن را به غارت بردند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، مبلغ اموال به غارت رفته ۱۸ میلیارد ریال یمنی اعلام شده و اعضای نیروی امنیتی مذکور موبایل‌های مسؤولان بندر هنگام تصویربرداری از این غارت را ضبط کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده، یورش به بندر عدن برای دزیدن اموال برای اولین بار در این بندر «تحت اشغال» صورت می‌گیرد.

فعالیت بندر عدن تعلیق شد

مدیریت بندر عدن در اعتراض به اقدام نظامیان وابسته به امارات در غارت ۱۸ میلیارد ریال یمن ، کار در این بندر را به حالت تعلیق در آورد.

بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی این بندر نامه‌ای رسمی به فرماندهی دولت مستعفی درباره سرقت مذکور فرستاده است.

مسؤولان اداره بندر عدن اعلام کردند، افراد مسلح وابسته به المجلس الانتقالی چهار کانتینر حامل اموال بانک مرکزی را سرقت کردند.

عدن نیوز: اموال برگردانده شد

در همین ارتباط وبگاه «عدن نیوز» اعلام کرد، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی امروز (پنجشنبه) کانتینرهای حامل اموال بانک مرکزی عدن را بازگردانده است.

بر اساس این گزارش، فرمانده ائتلاف سعودی در عدن به «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی ابلاغ کرده این اموال باید بدون تأخیر بازگردانده شود.

«نزار هیثم» سخنگوی شورای انتقالی به این موضوع که نیروهای مذکور در پشت پرده سرقت یاد شده بوده‌اند، اعتراف کرد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت، الزبیدی دستور تحویل اموال به ائتلاف را داده و این اقدام در چارچوب تعهد شورای انتقالی به اجرای توافق ریاض صورت می‌گیرد.

دولت مستعفی یمن عدن را پایتخت خودخوانده خود اعلام کرده بود اما نیروهای اماراتی در آگوست سال گذشته در درگیری‌های شدید با نیروهای دولت مستعفی، این شهر را از کنترل آنها خارج کردند و اگرچه توافق «ریاض» برای پایان دادن به درگیری‌ها در عدن و جنوب یمن امضا شده اما این وضعیت همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر